Pasjonujesz się lataniem? Marzysz o karierze pilota? A może po prostu chcesz nauczyć się latać, by umiejętności i licencję wykorzystać rekreacyjnie? Jeśli tak, to musisz przejść kurs i zdać egzamin. W przypadku latania wszystko zaczyna się od licencji pilota turystycznego.

Naukę latania rozpoczniesz od teorii

nauka latania samolotemAby otrzymać najniższą licencję, która jest potrzeba w przypadku chęci zdobycia wyższych uprawnień, trzeba ukończyć część teoretyczną, a potem praktyczną. Teoria ma na celu przekazanie informacji związanych z przepisami lotniczymi, nawigowaniem, a także zagadnieniami pogodowymi, kwestiami budowy samolotów czy ludzkiego organizmu. Teoretyczna część szkolenia to 100 godzin zajęć, które kończą się egzaminem. Jego zdanie pozwala na przystąpienie do kursu praktycznego. Warto podkreślić, że konieczne będzie przedstawienie aktualnych badań lekarskich przed samodzielnym lotem. Eksperci przestrzegają, że nauka latania samolotem bywa trudna i trzeba zachować pełną koncentrację, co zresztą dotyczy także późniejszych lotów, kiedy już będziemy posiadać licencję. Aby porządnie przygotować się do użytkowania samolotu, potrzebne będzie 45 godzin praktyki, w tym część to loty samodzielne, bez instruktora. Podczas szkolenia specjalista przygotowuje przyszłego pilota do prawidłowego startu i lądowania, podejmie zagadnienia pilotażu, zwróci też uwagę na sytuacje awaryjne, które mogą się przydarzyć w powietrzu. Po zakończeniu kursu praktycznego można podejść do egzaminu. W przypadku powodzenia kursant otrzymuje licencję.

Od zdobycia najniższej licencji wszystko się zaczyna. Potem można zdobyć kolejne uprawnienia, na większe samoloty, a także licencję pilota zawodowego. Z pasji latanie może się więc przerodzić w sposób na zarabianie na życie.

 

Kategorie: Usługi