Montaż zlewozmywaków nie należy do trudnych, dlatego można to wykonać zupełnie samodzielnie, bez zatrudniania monterów. Kupując taki zlewozmywak trzeba pamiętać o tym, aby sprawdzić czy producent dodał wszystkie elementy, które są niezbędne w montażu. Jeśłi mamy wycięty w blacie otwór lub specjalną szafkę pod zlewozmywak, w ciągu godziny powinniśmy wykonać wszystkie czynności.

Montaż zlewozmywaków granitowych

zlewozmywak dwukomorowy granitowyNajważniejsze aby mieć wycięty otwór dla zlewozmywaka. Jeśli mamy to już za sobą, sprawdźmy, cz y nasz zlewozmywak dwukomorowy granitowy pasuje do niego. Powinien wejść z lekkim oporem, aby był naprawdę dobrze dopasowany. Sprawdźmy, czy jest on w poziomie przykładając do niego poziomicę. Jeśli tak, to montujemy od razu baterię, a także przewód odpływowy. Wszystko najlepiej jest uszczelnić sylikonem, aby nie mieć problemów z nieszczelnościami. Kiedy sylikon już zaschnie, zadbajmy o to, by dopasować syfon do odpływu. Trzeba przy tym pamiętać o tym, by wykonać test szczelności. Nie trzeba tłumaczyć w jaki sposób dopasować syfon, ponieważ to jest zależne od odległości zlewu do rur odpływowych. Czasami trzeba stosować przedłużki za pomocą których dopasujemy dwa otwory do siebie. Pamiętajmy o zamontowaniu kilku uszczelek, które będą zabezpieczać nas przed nadmiarem wody. To bardzo istotna kwestia, szczególnie gdy będziemy używać detergentów.

Taki montaż na pewno nie należy do rzeczy trudnych i można to zrobić samodzielnie, jeśli się do tego przyłożymy. Pamiętajmy o tym, by sprawdzić, czy wszystko dobrze pasuje. Nie powinno być luzów, ani szczelin. Szczególnie ważne jest miejsce, w którym zlewozmywak styka się z blatem. Tutaj nie ma znaczenia, jaki mamy typ zlewozmywaka. Odpowiednie dopasowanie jest podstawą i każdy fachowiec na to zwraca uwagę.