Często zdarza się tak, ze słysząc pewne nazwy i określenia nie mamy pojęcia z jakim produktem mamy do czynienia i dopiero w momencie jego zobaczenia uświadamiamy sobie, że jest on bardzo powszechnie wykorzystywany. Właśnie tak jest w przypadku plecionych siatek, które są bardzo popularnie wykorzystywane nie tylko w branży ogrodzeniowej, ale także wielu innych.

Producent stalowej siatki plecionej

producent siatek plecionychDo produkcji siatek plecionych wykorzystuje się drut o różnej średnicy. W przypadku, kiedy produkt nie ma wymagań dotyczących sztywności zwykle średnice są bardzo niewielkie. Im grubszy drut zostanie wykorzystany, tym bardziej sztywny wyrób uda się wykonać. Bardzo istotne jest to, że na styku drutów nie ma żadnego połączenia – stalowe cienkie pręciki są jedynie przeplatane w odpowiedni sposób. Najczęściej producent siatek plecionych wykorzystuje taki komponent, który spełni oczekiwania klienta. Najczęściej siatki plecione wykorzystywane są do produkcji ogrodzeń. W zależności od rozwiązania przęsła wykonywane są tylko z takiej siatki lub z wykorzystaniem usztywniającej ramy z kształtowników stalowych. Wyprodukowane przęsła montuje się do stalowych słupków uzyskując w ten sposób trwałe ogrodzenie w ogół posesji lub jakiegoś terenu. Niekiedy zdarza się tak, że siatki plecione wykorzystywane są do wytwarzania elementów płotów tymczasowych, jednak występuje to stosunkowo rzadko.

Siatki plecione ze stalowych drutów wykorzystuje się także w przemyśle. Doskonale sprawdzają się jako osłony do części maszyn. Splot może być albo prosty, albo karbowany. W ofercie wielu producentów są także rozwiązania zróżnicowane pod kątem wielkości oczek. Mogą one mieć kształt kwadratu albo prostokąta – wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań klienta zamawiającego dany produkt.