Ubiegałem się o pracę dla producenta mebli jako projektant. Co prawda nie miałem żadnego doświadczenia, ale głowę pełną oryginalnych pomysłów a to przecież było ważne. Nie odpuszczałem tematu i w końcu producent dał mi szansę na wykazanie się.

Udany projekt młodzieżowej szafki nocnej 

szafki nocne młodzieżoweProducent oznajmił mi, że ma zamiar wprowadzić na rynek nowoczesne szafki nocne młodzieżowe, ale jeszcze nie ma pomysłu na ich wygląd. Moje zadanie polegało na tym, żeby zaprojektować taką szafkę. Jeżeli się sprawdzę a projekt będzie dobry, to dostanę tę pracę. Dostałem program, w którym miałem taką młodzieżową szafkę zaprojektować, własne biuro i trzy dni na realizację. Nie było to dużo czasu zwłaszcza, że wcześniej nie projektowałem mebli a szafka młodzieżowa musiała prezentować się doskonale. Miała dotrzeć do młodej klienteli, ale też zaspokoić gusta dorosłych ludzi. Na początek skupiłem się na kształcie takiej szafki. Wiedziałem, że musi być zamykana na klucz, ponieważ to było dość istotne. Szuflada również była konieczna. Wszystkie pomysły wprowadziłem do programu i zacząłem projektować. Szafkę nocną wykonałem w ciągu jednego dnia. Sądziłem, że za szybko mi poszło i na pewno producent nie będzie zadowolony, ale zaprezentowałem mu swoje dzieło. Był pod ogromnym wrażeniem i od razu powiedział, że to bardzo udany projekt. Szafkę nocną młodzieżową od razu wprowadził do produkcji a mi dał umowę o pracę do podpisania. Projektowałem meble dla tego człowieka i spełniłem swoje marzenie.

Szafka nocna mojego autorstwa była hitem sprzedażowym i klienci składali duże zamówienia. Przyczyniłem się do sukcesu firmy i zostałem za to oczywiście sowicie nagrodzony. Praca zdecydowanie mi odpowiadała, ponieważ się w niej realizowałem i co ważne, rozwijałem.