Świecie zapachowe podobnie jak perfumy są jednym z popularniejszych prezentów. Jednak podobnie jak z perfumami trudno jest idealnie trafić w czyjś gust dlatego jest to prezent trochę niebezpieczny. Zapachami warto obdarowywać osoby, których gust dość dobrze znamy, albo wręcz wiemy jaki dokładnie jest ich ulubiony zapach.

Trzy ulubione zimowe zapachy świec

yankee candle sklepJa mam swoją TOP listę ulubionych zapachów Yankee Candle na zimę. Oczywiście nie spodobają się one każdemu, ale warto je przetestować w zimowe długie wieczory. Zimą uwielbiam świece, które nie tylko zapachem ale i swoim wyglądem nawiązują do zimowej aury. Moje trzy ulubione świece są białego koloru i niezmiennie kojarzą mi się z białym puchem i jednocześnie z domowym ciepłem.  Moim numerem jeden jest zapach Season od Peace. Główna nuta zapachowa to piżmo, a ja uwielbiam każdą świece i perfume z domieszką tego aromatu. Zapachy jest dość trudno opisywać słowami tak aby czytelnik zrozumiał o co chodzi. Mogę jedynie napisać, że jest to miły, otulający zapach kojarzący się z wieczorem. Ogromnym plusem jest to, że nie wyczuwam tutaj zapachu igliwia, drewna, cytrusów ani typowo świątecznych przypraw. Chociaż uwielbiam atmosferę świąt to zapachy tego typu trochę mnie znudziły. Drugi na mojej liście to Winter Glow. To bardzo delikatny zapach. Jest nienachalny i sprawia, że w pomieszczeniu unosi się bardzo przytulny, miły zapach. Na pewno nie przypadnie do gustu osobom, które stawiają na mocne, wyraziste aromaty. Mój trzeci ulubieniec i jednocześnie stały rekordzista sprzedażowy w Yankee Candle sklep to Soft Blanket. Jeden z bardziej znanych zapachów firmy u mnie również wylądował wśród ulubieńców. Zapach jest delikatny i uspokajający. Idealnie sprawdza się zwłaszcza w sypialni przed snem.

Wszystkie polecane przeze mnie świece to bardzo delikatne, dosyć podobne do siebie zapachy. Takie aromaty najlepiej sprawdzają się u mnie w długie zimowe wieczory. Mocne kwiatowe lub owocowe nuty kojarzą mi się natomiast głównie z okresem wakacyjnym.