W naszym życiu jest wiele przypadków losowych, na które nie mamy najmniejszego wpływu. Może do nich dojść w każdym momencie, jednak najczęściej dochodzi wtedy, kiedy jesteśmy na nie najmniej gotowi. Nie inaczej jest w przypadku wszelkiego rodzaju zalań.

Jak osuszyć zalane mieszkanie?

zalanie mieszkaniaNic nam z tego, że nasze mieszkanie jest ubezpieczone. Kiedy ulegnie poważnemu zalaniu, naprawianiem szkód będziemy musieli zająć się sami. Najgorzej kiedy zalanie ma miejsce zimą. Wtedy pleśń i wilgoć znacznie szybciej zaatakuje strukturę podłogi oraz ścian. W niedługim czasie może pojawić się również grzyb, który ma niszczące działanie na cały nasz układ oddechowy. Zalanie mieszkania to naprawdę duży kłopot, cierpią na nim nie tylko podłogi, ściany, czy sufit, ale również nasze meble oraz sprzęty. Jedyne, co możemy zrobić doraźnie to osuszyć zalaną powierzchnię i sprzęty. Wtedy choć w małej części jesteśmy w stanie zniwelować skutki zalania. Jednak potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu o dużej mocy i sporej wydajności. Zwykły pochłaniacz wilgoci, w takiej sytuacji będzie zupełnie bezużyteczny. Profesjonalny sprzęt, przeznaczony do osuszania dużych powierzchni jest dostępny w internecie lub możemy wynająć go na własną rękę, Co zresztą jest dużo bardziej ekonomicznym przedsięwzięciem, gdyż profesjonalne osuszacze są bardzo drogie. Każdy, kto przeżył zalanie mieszkania jest jednak w takiej sytuacji, że jakiś sposób musi wybrać, niech więc przynajmniej będzie on ekonomiczny i jednocześnie maksymalnie skuteczny.

Zalane mieszkanie to dość częste zdarzenie losowe. Może zdarzyć się w przypadku roztargnienia sąsiadów, ulewnych deszczy, czy też awarii sprzętów AGD, jak pralki automatyczne, czy zmywarki. Ważne jest, by reagować i jak najszybciej pozbyć się wody oraz wilgoci.