Osoby stosujące agrotkaniną z pewnością podzielą się swoimi opiniami. Jednak warto wiedzieć, że produkt ten ma wiele zalet, które pozwalają nad lepszą kontrolę podczas dbania o nasze rośliny. Aby zastosować tego typu rozwiązanie na samym początku przed jej rozłożeniem należy odchwaścić dany teren.

Stosowanie agrotkanin w plantacjach

agrotkaninyJest to naturalna czynność, która już na samym wstępie pozwoli nam na usunięcie tych nie chcianych roślin. Dopiero potem możemy przystąpić do dalszych działań związanych z jej rozkładaniem. Kolejną czynnością są otwory na rośliny. Na tym etapie mamy dwie możliwości, ponieważ możemy rozkładać agrotkaninę przed sadzeniem lub w momencie kiedy widzimy już wzrastające plony. Otwór powinien umożliwić swobodny wzrost i być dostosowany do danego gatunku. Gdy już rozłożymy matę możemy zabezpieczyć całość specjalnymi szpilkami bądź przysypać ziemią i kamieniami. Jest to według uznania. Jednak agrotkaniny powinny być zabezpieczone przed podmuchami silnego wiatru czy zwykłym uniesieniem na skutek jakiegoś zwierzęcia. Jeżeli chodzi o gatunki roślin gdzie sprawdzi się idealnie to nie należy jej stosować dla odmian cebulowych czy jednorocznych. Dzieje się tak ze względu na jaj rozkładanie i praktyczne zastosowanie. Agrotkanina w takich przypadkach nie wykorzystałaby w stu procentach swoich możliwości i stanowiła zbyt duży wydatek. Osoby, które planują plantację roślin wieloletnich będą z niej bardzo zadowoleni. Raz wykonana praca będzie czasami na wiele lat.

Podsumowując można stwierdzić, że kupno agtorkaniny może okazać się udaną inwestycją. Będzie ona ogromnym pomocnikiem w kontroli nad chwastami i znacznie zmniejszy nakład pracy w tej dziedzinie. Na dodatek przepuszcza wodę i nie ograniczy do niej dostępu. Warto zastanowić się nad takim pomocnikiem.