W niektórych branżach zdarza się tak, iż wykorzystujemy wiele substancji, które nie powinny być dostępne dla wszystkich a zwłaszcza dla dzieci. Jeśli istnieje taka możliwość, to warto chować takie przedmioty, gdzieś gdzie nie ma możliwości , aby dziecko je dosięgnęło. W tym celu tworzy się wszelkie skrytki i specjalne szafy aby ograniczać do nich dostęp. Jednymi z takich sprzętów są szafy polietylenowe.

Szafki zabezpieczające substancje

szafy polietylenoweMają one szerokie zastosowanie ale ich najważniejszą funkcją jest ochrona. Są one bezkoryzyjne i zazwyczaj otwierane ręcznie. Nie są one zazwyczaj zbyt duże zatem mogą wypełnić wolną przestrzeń pod blatem stołu roboczego czy pod biurkiem.  Może być również przymocowana do ściany na dole lub wisieć na ścianie na wysokości oczu dorosłego człowieka. Szafy charakteryzują się tym, iż są wykonane w formie odlewu z polietylenu o wysokiej gęstości. Są one bardzo odporne chemicznie. Mają żaluzje zamykane na klucz. Umożliwia to przechowywanie płynów o silnie korozyjnym działaniu. Ponadto szafy polietylenowe są łatwe do utrzymania w czystości. Szafki są bardzo szczelne, zatem nie ma możliwości aby na przykład jakiś płyn wyciekł. Niektóre z nich są specjalnie dostosowywane do funkcjonowania na zewnątrz. Są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Tego typu szafki możemy zamówić bezpośrednio od producenta lub również w wielu sklepach internetowych. Jest to znaczące ułatwienie, gdyż firmy zamawiające tego typu przedmioty zamawiają je zwykle w ilościach hurtowych.

W tym przypadku nie muszą martwić się o transport, gdyż zamawiając ze sklepów internetowych możliwa jest wysyłka i dostawa pod podany adres. Na stronach internetowych możemy znaleźć ich szczegółowy opis zatem w łatwy sposób możemy dowiedzieć się podstawowych rzeczy na temat wybranego produktu i dopasować do swoich preferencji.