Większość ludzi, którzy planują kupno domu od dewelopera, nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak duże różnice w cenach są pomiędzy większymi miastami a mniejszymi. Nie wspominając już nawet o Warszawie, bo ta cenowo przebija wszystkie inne miasta w Polsce. Tani i ładny dom w zabudowie szeregowej można kupić na przykład w Lublinie.

W Lublinie domy tanio się buduje

sprzedaż domów jednorodzinnych lublinOd czego zależą ceny domów na rynku pierwotnym w poszczególnych miastach w Polsce? Przede wszystkim od tego, jakie są koszty ich budowy. W większych miastach ceny usług budowlanych kosztują znacznie drożej niż w mniejszych. Materiały budowlane nie mają większego wpływu na koszt budowy domu, bo ich ceny wszędzie są na podobnym poziomie. Różnice w cenie wynikają też z wartości działek budowlanych, na których się buduje. Wystarczy przejrzeć branżowe czasopisma, żeby zauważyć, że sprzedaż domów jednorodzinnych Lublin wypada cenowo najkorzystniej na tle innych miast w Polsce. W Lublinie piękny dom jednorodzinny można kupić już za trzysta tysięcy złotych. Za tyle właśnie swoje domy sprzedają firmy budowlane, które budują tylko w celach późniejszej sprzedaży nieruchomości. Nowy i duży dom o powierzchni ponad sto metrów można w Lublinie kupić za niespełna czterysta tysięcy złotych. I w tym przypadku będzie to piękny dom na osiedlu wybudowanym przez dużego dewelopera. Także jak widać, czasem nawet warto przeprowadzić się do innego miasta, żeby kupić w nim tańszy dom.

Marzenia o kupnie własnego domu można zrealizować taniej lub drożej. Wszystko zależy od lokalizacji, w której chciałoby się zamieszkać. Im mniejsze miasto lub jego obrzeża tym niższa cena nowych domów. Różnice w cenach nieruchomości są całkiem spore, dlatego planując kupno domu warto zastanowić się nad miastem, w którym taki dom się kupi.