Każde domostwo od pewnego czasu, za sprawą nowych przepisów ma w swym gospodarstwie domowym kosz na śmieci. W zależności od liczby ludzi, które zamieszkują w danym domostwie kosze są różnych rozmiarów. Kolor to najczęściej zielony, lecz każda firma ma inny. Są one wszystkie podobnej budowy, różnią się niekiedy tylko kształtem. Wywóz śmieci odbywa się rytmicznie, regularnie i systematycznie.

Segregacja odpadów i wywóz śmieci

wywóz odpadów WrocławW internecie, na stronie internetowej każdej gminy dostępny jest czytelny harmonogram. Tam wyczytamy kiedy i o której godzinie firma przyjedzie do nas, by wywieźć odpady. Oczywiście odbywa się segregacja śmieci. Odpady musimy dzielić na szkło, papier, plastik i inne. Wywóz odpadów Wrocław to komfortowe rozwiązanie dla naszych domów. Oczywiście usługa jest odpłatna. Nasz podatek od wywozu śmieci płacimy bezpośrednio do urzędu gminy lub miasta. Przy każdym wywozie pracownicy śmieciarki dostarczają nam pod domy liczne worki, które różnią się kolorami. Żółte są do zbierania szkła i tak dalej. Musimy segregować odpady, by chronić nasze środowisko. Wywóz śmieci to zadanie własne gminy, które musi wykonać. My natomiast jesteśmy zobowiązani, by udostępnić pracownikom śmieciarki pełnego kosza z odpadami. Wywóz odpadów mieszanych odbywa się najczęściej, bo raz w tygodniu. Najczęściej są to poniedziałki.

Kosz trzeba wynieść rano, ponieważ wywóz odbywa się głównie w godzinach porannych, do godziny dziewiątej. Co dwa tygodnie odbywa się wywóz szkła lub plastiku. Raz w miesiącu możemy oddać puszki i inne przedmioty z tego tworzywa. Regularnie dostajemy od firmy nowe worki na śmieci. Jeśli nasz kosz z czasem wydaje nam się zbyt mały na nasze potrzeby trzeba to zgłosić odpowiednim organom. Zawsze możemy dysponować dwoma koszami.

Odpady wywozi Eko-city