W trakcie spaceru musimy mieć pełną kontrolę nad zachowaniem naszego psa. I chociaż każdy z nas wie, że to trudne, gdy wokół dzieje się dla niego tak wiele, to zawsze dążymy do wychowania idealnego psa. Takiego, który nie pobiegnie za kotem, ani nie wymusi na nas spotkania z innym zwierzakiem. Tak czy inaczej liczy się obustronny komfort takich spacerów i bezpieczeństwo tak psa, jak i mijanych ludzi.

Psie szelki spacerowe

szelki dla psaPodstawowym wyposażeniem każdego psiarza jest wygodna smycz i elegancka obroża. Dzięki temu jesteśmy w stanie utrzymać psa w miejscu nawet wtedy, gdy zobaczy coś tak pociągającego, że nie może się opamiętać. Zwierzęta mają swoje przywary i popędy. Musimy nad nimi panować dla ich bezpieczeństwa. Jednak obroża nie nadaje się w każdej sytuacji. Jest to rozwiązanie dość nieprzyjemne dla samego zwierzęcia i mogące kończyć się bólem. Częściej polecane są odpowiednie szelki dla psa. Prawidłowo wyprofilowany materiał, który opina wygodnie ciało naszego pupila, pozwala mu szaleć bez uszczerbku na zdrowiu. Szyja nie jest nadmiernie obciążona, a my jesteśmy w stanie utrzymać nawet znacznie silniejszego psa. Oczywiście w takiej sytuacji musi być lepiej wyszkolony, aby reagował na znacznie delikatniejsze ruchy smyczy, ale obopólna wygoda jest znacznie wyższa. Dobre szelki to odpowiednia wytrzymałość i brak otarć na skórze zwierzęcia. Często możemy spotkać się z modelami, które dają nam dodatkową możliwość chwycenia psa. Wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu.

Dobre szelki to nie tylko nasza wygoda. To często również cała gama modeli przystosowanych do uprawiania sportu. Zaprzęgi, bieganie czy nawet sporty obronne – wszędzie tam potrzebne są odpowiednie akcesoria, które pozwolą nam współpracować z psem w sposób bezpieczny i w pełni kontrolowany.