Buhaje czyli samce krów, są hodowane między innymi w celach rozpłodowych. W trakcie hodowli pozyskiwane jest w nasienie, które jest później sprzedawane w celu zapewnienia osobom posiadającym gospodarstwa możliwości rozmnażania swojej trzody. Jeżeli chcemy jednak mieć pewność, że kolejne zwierzęta będą zdrowe, należy dobrze zadbać o to aby nasienie było odpowiedniej jakości.

Nasienie buhajów idealne do rozpłodu

genomowe nasienie buhajówCoraz więcej osób decyduję się na rozmnażanie swoich zwierząt, przez zakup środka, jakim jest genomowe nasienie buhajów. Genomowe nasienie buhajów, to nasienie pochodzące od zwierząt, które zostały poddane genomicznej ocenie wartości hodowlanej.  Metoda ta jest zdecydowanie najbardziej praktyczna oraz daje największą gwarancję, ze znanych nam metod, na zapewnieniem naszym zwierzętom zdrowego potomstwa. Stąd więc, decydując się na zakup genomowego nasienia buhajów, zyskujemy pewność, że nasienie to pochodzi tylko i wyłącznie od zdrowych zwierząt, które posiadają dobry materiał genetyczny. Podjęcie decyzji o zakupie genomowego nasienia buhajów, posiada bardzo wiele pozytywnych skutków, jednym z nich jest postęp genetyczny, który możemy dzięki temu zapewnić oraz bezpieczeństwo naszej hodowli. Dzięki temu możemy uniknąć naprawdę dużej ilości problemów, związanych z ewentualnymi problemami z kodem genetycznym. Coraz więcej gospodarstw decyduje się na wprowadzenie właśnie takiego rozwiązania.

Genomowe nasienie buhajów jest dostępne na polskim rynku zaledwie od kilku lat, jednak już zyskało ogromną popularność. Wszystko za sprawą faktu, że buhaje są oceniane pod względem rozpłodowy, w związku z czym możemy wyeliminować z procesu rozpłodowego sztuki, które w jakiś sposób mogą powodować powstawanie różnych problemów genetycznych, bądź też przekazywać choroby na następne pokolenia.