Koniec roku szkolnego to okres, kiedy szkoły organizują dzieciom wycieczki. Z reguły nie są to jakieś długie wyjazdy, czasem wystarczy nawet jeden dzień, aby zobaczyć coś ciekawego i dobrze się bawić. Dlatego często nauczyciele szukają atrakcji w polskich miastach.

Co można zwiedzić podczas wycieczki szkolnej do Kielc?

wycieczki szkolne KielceNiewątpliwie największą atrakcją Kielc jest pałac wybudowany przez biskupa Jakuba Zadzika. Dziś mieści się w nim Muzeum Narodowe, w którym prezentowane są dzieła malarskie, rzeźbiarskie, rzemiosło artystyczne czy pamiątki archeologiczne. Innym ważnym zabytkiem jest stojąca nieopodal barokowa katedra pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Również na wzgórzu zamkowym znajdziemy Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, usytuowany w murach dawnego więzienia. Wystawa jest zorganizowana w sposób nowoczesny, zawiera wiele materiałów multimedialnych, a ilość wiedzy jaką przekazuje jest imponująca. Powyższe atrakcje na pewno są bardzo pouczające i wnoszące wiele ciekawych informacji, jednak dla wielu uczniów, szczególnie tych młodszych, wielogodzinne zwiedzanie może być męczące. Dlatego też na wycieczki szkolne Kielce zapewniają również inne atrakcje, jak np. muzeum zabawy i zabawek, gdzie najmłodsi na pewno nie będą się nudzić. Ciekawym miejscem jest również rezerwat geologiczny „Kadzielnia” usytuowany na obrzeżach miasta. Starsi uczniowie mogą zainteresować się Instytutem Designu, czy zobaczyć budynek dworca PKS, który swoim kształtem przywołuje na myśl statek kosmiczny.

Kielce to ciekawe miasto, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku.  A kiedy już znudzi was zwiedzanie, można pospacerować po deptaku przy ulicy Sienkiewicza, kupić pamiątki i zjeść pyszne lody. Warto wybrać się z klasa do Kielc.