Urządzając dom czy mieszkanie, zawsze stoimy przed wyborem odpowiednich mebli. Właściciele nieruchomości najczęściej zastanawiają się nad tym, czy lepiej postawić na styl klasyczny czy też może na nowoczesność. Nie da się ukryć, że w pokoju dziennym styl jest tworzony właśnie przez meble.

Nowoczesne szafy z oświetleniem w postaci taśm LED

szafy na zamówienie krakówWybierając meble, warto postawić właśnie na jeden, określony styl – wtedy salon będzie wyglądał doskonale. W salonie znajdują się nie tylko krzesła, sofy, fotele, stoliki, ale również szafy. Bardzo ważne jest to, by szafy w salonie czy innym pomieszczeniu były funkcjonalne. Należy więc poważnie zastanowić się nad wyborem szaf. Teraz bardzo często projektowane są szafy ukryte w ścianach. Dzięki nim można zaoszczędzić wiele miejsca – zwłaszcza w małym salonie czy sypialni. Takie szafy montowane są w specjalnych wnękach. Zdarza się, że szafy są praktycznie niewidoczne na pierwszy rzut oka. Tego typu szafy na zamówienie kraków projektowane są głównie dla nowoczesnych salonów. Można oczywiście wybierać też klasyczne rozwiązania – zwykłe meble stojące. Te mogą być wykonane z różnych materiałów. W klasycznych salonach stawia się przede wszystkim na drewno. Szafy wykonane z twardego drewna będą służyć przez wiele lat. W salonach nowoczesnych korzysta się z płyt drewnopodobnych, które mogą być oklejone materiałem imitującym różne surowce.

W nowoczesnych rozwiązaniach stawia się na minimalizm, dlatego szafy mogą być laminowane materiałem przypominającym kamień naturalny, beton, ciemne drewno. Wszystko zależy od stylu, w jakim projektowany jest salon. W szafach montowane są również oświetlenia. Tu idealnie sprawdzają się listwy LED, które są niewidoczne w ciągu dnia. Oświetlenie szaf sprawia, że meble stają się jeszcze bardziej funkcjonalne i wyglądają bardziej modernistyczne.

Kategorie: Dom i ogród