Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej nosić okulary czy może soczewki kontaktowe. Najlepiej wypróbować zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie. Większość osób, które nosi na co dzień soczewki kontaktowe, od czasu do czasu korzysta również z okularów.

Soczewki wykonywane z różnych materiałów

tanie szkła kontaktoweNiektórzy zakładają soczewki kontaktowe, gdy wychodzą na zewnątrz, a okulary noszą w domu. Możliwości jest wiele. Są osoby, które nie wyobrażają sobie codziennego zakładania i zdejmowania soczewek znajdujących się na oczach. Wbrew pozorom nie jest to trudne i po kilku dniach każdy robi to automatycznie. Na początku rzeczywiście zakładanie i zdejmowanie soczewek może stanowić mały problem, ale każdy okulista uczy, jak robić to w sposób prawidłowy. Takie tanie szkła kontaktowe można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. W sklepach online bardzo często można liczyć na ciekawe rabaty. Zazwyczaj okuliści oferują kilka par soczewek jednodniowych za darmo na wypróbowanie (np. po wykonaniu badania wzroku). Jest to bez wątpienia dobre rozwiązanie, aby spróbować, czy noszenie szkieł kontaktowych rzeczywiście nam odpowiada. Nie należy też od razu się zrażać do soczewek, ponieważ te mogą być wykonane z różnych materiałów. Są soczewki hydrożelowe, silikonowo-hydrożelowe i wiele innych. Kupić można soczewki miękkie, twarde – jedne zakłada się lepiej, inne trochę gorzej. Wybór soczewek jest bardzo indywidualny.

To dokładnie tak samo jak z doborem odpowiednich butów – musi się zgadzać nie tylko rozmiar, ale również materiał. Soczewki muszą być przechowywane w specjalnym płynie czyszczącym, dezynfekcyjnym i nawilżającym, wtedy kiedy nie są noszone. Jeżeli dojdzie do wysuszenia soczewki kontaktowej, to bez wątpienia nie będzie się już ona nadawać do użycia.