Uwielbiam wszelkiego rodzaju nowinki i nowości, czy to zakresu medycyny, kosmetyki czy zdrowego stylu życia. Nie zawsze tak było, więc tym bardziej mam co nadrabiać. Identycznie ma moja siostra. Gdy wpadła ostatnim razem do mnie do domu i powiedziała, że chce założyć ogród, bardzo mnie zaskoczyła.

Chcesz się zrelaksować? Załóż sobie ogród

zakładanie ogrodów wawerNigdy nie widziałam u niej jakiegoś większego zamiłowania do zieleni, przedstawiła mi jednak najnowsze badania brytyjskich naukowców, którzy twierdzili, że przebywanie wśród zieleni ma zbawienny wpływ na ludzkie samopoczucie. Nigdy nie miała ogrodu, a teraz byłam świadkiem jak szukała firmy ze stolicy, który założy jej taki. Muszę przyznać, że normalne zaniepokoiłaby mnie taka sytuacja, ale wiedziałam doskonale, że zieleń nikomu nie może zaszkodzić. Właściwie taki ogród – byłam tego pewna – miałby na pewno dobry wpływ na zdrowie jej i jej męża. Oboje mieli stresujące prace, więc gdyby chociaż raz na dzień wyszli pochodzić boso po trawie czy posiedzieli przy oczku wodnym na pewno by im to zrobiło dobrze. Jeśli ktoś kto zakładałby im ogród, od razu zaprojektował im żywopłot mieli by problem z odgrodzeniem terenu i kolejny problem z głowy. Byłam ciekawa co oferują obecnie firmy w tym temacie i sama pogrzebałam w sieci szukając zakładanie ogrodów wawer. Moja siostra miała dobrze płatną pracę, więc raczej nie musiała troszczyć się o koszty. Wiedziałam, że jeśli ktoś zaprojektuje i założy jej ogród to będzie wspaniały i na pewno nikt na nim nie poskąpi. Siostra i szwagier cenili sobie dobrą jakość.

Kilka miesięcy później to ja przycinałam im iglaki, bo okazało się, że mnie to bardzo odstresowuje. Moja siostra posiedziała trochę wśród tulipanów, ale zdecydowanie bardziej wolała opalać się na specjalnym gatunku trawy. Okazało się, że zieleń może i wpłynęła dobrze na nią, ale jeszcze lepiej na całą resztę naszej rodziny.

Kategorie: Dom i ogród