Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, w jaki sposób możecie zachować zdrowie i sprawny organizm? Zapewne duża część z nas odpowiednio się odżywia, zażywa ruchu, dba o dobrą jakość snu i pamięta o konieczności odpoczynku. Jednak pewne choroby mogą zaatakować nas znienacka i musimy z nimi walczyć z pomocą lekarzy.

Koncentratory tlenu i ich zastosowanie

koncentratory tlenu używaneW dzisiejszych czasach naukowcy i lekarze wciąż opracowują nowe metody terapii, a także leki ratujące zdrowie i życie pacjentów. Dzięki nim wiele osób przewlekle chorych zyskuje szansę na normalne życie i sprawny organizm. Ważne jest, by zawsze stosować się do zaleceń lekarzy i dobierać rodzaj terapii zgodnie z ich zaleceniami. Koncentratory tlenu używane to urządzenia polecane osobom, które mają problem z płucami lub sercem. Astmatycy, pacjenci z nadciśnieniem tętniczym czy rakiem płuc mogą zastosować tlenoterapię, jeśli tak zdecyduje ich lekarz. Używane koncentratory można zakupić od innych pacjentów lub wypożyczyć w specjalnym punkcie. Ich obsługa jest bardzo prosta, dlatego poradzą z nią sobie nawet osoby starsze. Zaletą koncentratorów jest fakt, że nie musimy uzupełniać w nich zapasu tlenu – urządzenie generuje go samodzielnie i może pracować nawet przez 24 godziny na dobę. To dobra wiadomość dla pacjentów wymagających stałego dopływu tlenu w dużej ilości. Pacjenci, którzy nie muszą być pod tlenem przez cały czas, często korzystają z przenośnych koncentratorów.

Pacjenci, których problemy zdrowotne uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie, często proszą lekarzy o wskazanie terapii zmniejszającej ich cierpienia. Tlenoterapia z użyciem koncentratora tlenu jest proponowana pacjentom, u których występują problemy z oddychaniem lub sercem, jak na przykład ucisk i ból w klatce piersiowej.