Bardzo ważnym aspektem, o którym musimy pamiętać jest jasna i przejrzyste umowa współpracy z firmą zajmującą się odszkodowaniami. Będziemy mogli tam znaleźć wszystkie zapisy dotyczące uprawnień oraz obowiązków obydwu stron, dzięki czemu klient odzyskuje pełną wiedzę na temat tego, kto prowadzi jego sprawę i na jakim etapie ona się znajduje.

Podział majątku po rozwodzie – jak dokonać?

odszkodowania przy podziale majątkuMałżonkowie, którzy doszli do porozumienia i chcą się rozwieść mogą dokonać podziału majątku na dwa sposoby. Pierwszym rozwiązaniem jest podział majątku w formie umowy, a drugi rodzaj to sprawa w sądzie. Wybierając drogę sądową małżonkowie muszą sporządzić odpowiedni dokument, w którym polubownie dzielą się majątkiem, który posiadają. Wyjątkiem w takiej sytuacji jest tylko i wyłącznie podział nieruchomości, który musi zostać zawarty w formie aktu notarialnego. Majątek przy rozwodzie jest podzielony po równo dla obydwu stron. Wniosek o podział majątku musimy wnieść do Sądu Rejonowego, który jest właściwy dla naszego położenia. Będziemy musieli wtedy wnieść opłatę w wysokości 1000 zł i jeżeli małżonkowie decydując się na równy podział majątku to sąd bierze opłatę w wysokości tylko 300 złotych. Jeżeli nie mamy doświadczenia w takich sprawach, to warto zdecydować się na współpracę z firmą, której specjalizacją są odszkodowania przy podziale majątku. Fachowa i rzetelna pomoc prawnika jest nieoceniona w sprawach dotyczących podziału majątku, ponieważ sąd może podjąć inną decyzję i warto wtedy walczyć o odszkodowanie.

Przy podziale majątku wszystko jest dzielone na dwojga małżonków i mowa tutaj o wszystkich oszczędnościach oraz nieruchomościach, a także ruchomościach. Dodatkowo do podziału majątku wchodzą również wszelkie środki, które zostały zgromadzone na funduszach emerytalnych. Do podziału majątku zaliczamy także odszkodowania i zadośćuczynienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na https://www.eloodszkodowania.pl/

Kategorie: Prawo