Ubrania przeznaczone do survivalu i różnego rodzaju sportów ekstremalnych maja wyjątkowe właściwości. Odzież tego typu jest nieprzemakalna i ma chronić przed zimnem. W ekstremalnych warunkach pogodowych i w czasie intensywnego wysiłku człowiek się poci, a odzież typu taktycznego jest oddychająca i sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza. Oto, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze stroju taktycznego.

Elementy stroju taktycznego na lato i zimę

odzież taktycznaStrój taktyczny obejmuje spodnie z kieszeniami na akcesoria do survivalu, ciepłą i nieprzemakalną kurtkę oraz koszulkę typu t-shirt. Odporna na mrozy odzież taktyczna jest jednocześnie oddychająca i wykonana ze specjalnych materiałów. Jedną z cech odzieży do ćwiczeń w terenie jest jej podwyższona trwałość na zabrudzenie, przemakanie i przemarzanie. Jeśli ktoś kompletuje strój na górskie wędrówki, wspinaczkę, ćwiczenia paramilitarne lub długie wyjazdy, warto zwrócić uwagę na skład owych ubrań. Jeśli chce się wybrać strój na lato i cieplejsze dni, to każda z części garderoby winna być solidnie wykonana. Są dostępne także ubrania bezszwowe i takie, które same się suszą. Strój taktyczny zawiera także plecak. W zależności od charakteru wyprawy czy ćwiczeń terenowych, różnią się plecaki pojemnością, materiałem, są np. materiały maskujące idealne do survivalu w lesie i w górach. Paramilitarne ćwiczenia wymagają także taktycznej garderoby. Jeśli wyjazdy mają taki charakter jak szkolenia wojskowe i tym podobne, wówczas polecane są wzory moro i barwy maskujące. Do takich kolorów należą zieleń i wszelkie jej odcienie, brązy, żółcienie i czerń. 

Ubrania do ćwiczeń paramilitarnych, na obozy wędrowne i survivalu są wygodne i praktyczne. Garderoba taktyczna szybko schnie, nie przemaka i nie przepaca się. Materiały używane do szycia taktycznego stroju są sprawdzone i posiadają liczne certyfikaty jakości.