Firma Kross proponuje nam na rynku różnorodne rowery, nie pomijając również kategorii rowerów trekkingowych. Są to rowery turystyczne przystosowane swoimi właściwościami do dłuższych podróży, które mogą okazać się bardziej wymagające od podróży miejskich i do których będziemy potrzebować bardziej odpornego na uszkodzenia sprzętu.

Kilka słów o rowerze Trans 11.0

wytrzymały kross trans 11.0Jednym z rowerów trekkingowych proponowanych nam przez firmę Kross jest wytrzymały Kross Trans 11.0. Konstrukcja tego roweru opiera się na stopie aluminium, który dzięki swoim właściwościom fizycznym – wysoką sztywnością i stosunkowo niską masą – cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na różnego typu czynniki zewnętrzne, których efektem może być złamanie konstrukcji. Dzięki zastosowaniu tego typu stopu rower waży niecałe szesnaście kilogramów, dzięki czemu będzie możliwe nie tylko sprawne przemieszczanie się przy jego pomocy, ale również jego przenoszenie, gdy zajdzie taka konieczność. W tym modelu roweru zastosowane zostały hamulce tarczowe gwarantujące dłuższą żywotność hamulców i skuteczniejszą ich użyteczność nawet w trudnych warunkach. Dodatkowo rower został wyposażone w długie błotniki, które osłonią podróżujących przed błotem i wodą z kałuży. Ta cecha najlepiej pokazuje, że rower ten został stworzony z myślą o rowerzystach, którzy lubią podróżować rowerem, ale niekoniecznie uprawiać kolarstwo wyczynowo lub w ekstremalnych warunkach.

Rower Trans 11.0 wyposażony został aż w trzydzieści różnych biegów, dzięki czemu podróżowanie przy jego pomocy będzie efektywne w różnych warunkach, a dodatkowo nie będzie wymagało poświęcenia przesadnie dużej energii przez osobę, która wykorzystuje go do jazdy. Dostępny jest w trzech różnych kolorach, dzięki czemu możliwe będzie dobranie odpowiedniego roweru pod tym względem.