W dużych firmach coraz częściej wykorzystuje się potencjał internetu do szkolenia pracowników. Dzisiaj nie trzeba zbierać wszystkich pracowników w jedno miejsce, żeby zorganizować dla nich efektywne szkolenie. Wystarczy, że każdy usiądzie wygodnie przed ekranem swojego laptopa. Szkolenia odbywają się online i są naprawdę bardzo skuteczne.

Czym właściwie jest e-learning?

nowoczesna platforma e-learningE-learning to właśnie nic innego jak po prostu szkolenie na odległość z wykorzystaniem internetu. Szkolenia tego typu wgrywa się na specjalną platformę, na którą pracownicy mogą się zalogować w dowolnym momencie. Nie ma więc takiej konieczności, żeby wszyscy musieli się szkolić w tym samym momencie. Każda osoba, która musi przejść swoje szkolenie, może to zrobić w wygodnym dla siebie terminie. Ze strony pracownika firmy do szkolenia potrzebny będzie tylko komputer bądź inne urządzenie, na którym można wygodnie przeglądać internet. Firmie, która chce w ten sposób szkolić potrzebna będzie nowoczesna platforma e-learning. Jej tworzeniem zajmują się programiści bo to nic innego jak strona internetowa, przez którą pracownicy mogą się szkolić. Szkolenia mogą być w formie prezentacji interaktywnych do odtworzenia sobie w dowolnym terminie, ale nowoczesne platformy umożliwiają również szkolenie online na żywo. W takim przypadku konieczne jest zalogowanie się pracowników na platformę w jednym czasie, gdzie online odbywa się szkolenie. E-learning to naprawdę wygodna forma podnoszenia kwalifikacji pracowników.

Szkolenia e-learning odbywają się na specjalnie w tym celu stworzonych platformach, czyli stronach internetowych. Każda firma może organizować swoje szkolenia w ten sposób, ale potrzebne jest do tego odpowiednie oprogramowanie. Dedykowane platformy e-learning dla firm tworzą programiści.