Nowoczesne wyposażenie wymagało więcej uwagi niż przestarzały sprzęt, który wytrzymywał przysłowiowe zakopanie w ziemi na cały rok. Nowa broń bowiem była o wiele bardziej precyzyjna i niezawodna, choć tylko w przypadku prawidłowego przechowywania i konserwacji. Jak okazało się już po kilku dniach od wymiany ekwipunku, stare szafy do przechowywania broni nie spełniały owych norm, jakich wymagał nowy sprzęt.

Nowoczesne szafy do przechowywania broni długiej

szafy na brońByła to jednak okazja do unowocześnienia równie przestarzałego magazynu broni, ledwie spełniającego wymagania ustawowe. Postanowiliśmy więc zaopatrzyć się w najnowocześniejsze i najbardziej funkcjonalne szafy na broń. Mimo posiadania dość pokaźnego arsenału, jak przystało na jednostkę szybkiego reagowania, nie potrzebne nam były ekstensywne zabezpieczenia, dlatego mogliśmy skupić się zamiast nich na wygodzie użytkowania i pojemności. Wybrane przez nas szafy miały więc dwukrotnie większe rozmiary niż stare modele, mieszcząc sześć sztuk długiej broni, zamiast standardowych dwóch, a do tego wyposażone były w wygodne przegrody, w których można było bezpiecznie przechowywać amunicję, optykę czy części zamienne bez obawy o uszkodzenie. Hermetyczne zamknięcie chroniło dość delikatne mechanizmy broni przed korozją wywołaną zawilgoceniem, i uniemożliwiało przedostanie się kurzu do wnętrza, ogromnie zmniejszając ryzyko zacięć lub awarii w trakcie przeprowadzania działań.

Wszystkie szafy były bardzo uniwersalne, gdyż mogły być używane do przechowywania niemal każdej obecnie dostępnej broni. Regulowane zaczepy pozwalały na dopasowanie ich do wymiarów niemal każdego rodzaju karabinu i unieruchomienie go w taki sposób, by zminimalizować ryzyko uszkodzeń podczas składowania sprzętu.