Sale konferencyjne coraz częściej służyły nie tylko do organizowania dużych spotkań biznesowych, ale również jako miejsca prelekcji czy pokazów, najczęściej filmowych czy gamingowych. Starego typu wyposażenie, składające się z najbardziej podstawowego systemu nagłośnienia i wizualizacji było zwyczajnie zbyt niewygodne i niewystarczające, by móc służyć na takich eventach.

Najnowocześniejsze systemy audiowizualne

instalacje avPodczas modernizacji i remontów, to właśnie systemy audiowizualne były pierwszym elementem który wymieniano czy ulepszano, dostosowując salę do najnowszych standardów, obecnych w najbardziej zaawansowanych obiektach. Nowoczesne instalacje AV nie składały się wyłącznie z ekranów o dużej przekątnej i kolumn nagłośnienia o świetnej jakości dźwięku, ale również z wielu ulepszeń, znacznie rozwijających ich funkcjonalność. W najbardziej zaawansowanych systemach audiowizualnych, obraz mógł być zmieniany za pomocą komend głosowych, wpasowanych w tekst prelekcji w taki sposób, by materiał zmieniany był w dokładnie tym momencie, gdy było to potrzebne. Bardzo szerokie możliwości konfiguracji umożliwiały także dynamiczną regulację głośności dźwięku prelekcji czy mikrofonów, aczkolwiek możliwości systemów audiowizualnych nie zamykały się wyłącznie na aspektach dźwiękowych. Monitory wyświetleniowe używane w owych systemach były całkowicie interaktywne, i mogły być sterowane z poziomu komputera służącego jako centrum sterowania.

Możliwe było również zastosowanie pilota sterującego, umożliwiającego wykorzystanie niemal wszystkich funkcji systemowych bez ingerencji w działanie systemu. Mimo bardzo dużego stopnia rozbudowania, nie były to jednak systemy szczególnie skomplikowane, posiadając prosty i intuicyjny interfejs ułatwiający kontrolę ich działania.

Kategorie: Technologia