Przynajmniej kilka razy w roku każdy z nas udaje się do kawiarni lub podobnego rodzaju lokalu. Najczęściej zwracamy uwagę na opinie klientów, ciekawe i oryginalne menu oraz ceny pozycji. Jednak nie tylko to przyciąga nas w dane miejsce. Ogromne znaczenie ma wystrój wnętrza, który tworzy specyficzny klimat lokalu.

Stoliki kawowe w lokalu

białe stoliki kawoweAtmosfera w kawiarni powinna być luźna i zachęcająca wchodzących gości do długiego przesiadywania we wnętrzu. Nie sprawdzą się zimne metalowe krzesła czy industrialne stoły. Takie wyposażenie raczej nadaje się do loftów lub jakichś eksperymentalnych restauracji. Do kawiarni ludzie przychodzą przede wszystkim odpocząć i spotkać się z przyjaciółmi, znajomymi lub w sprawie biznesowej. Typowo w takim miejscu nie je się żadnych dań obiadowych, nie potrzeba więc typowych stołów i krzeseł, które gwarantują prawidłową postawę przy krojeniu jedzenia na talerzu. Zamiast tego w pomieszczeniu można ustawić na przykład białe stoliki kawowe. Bielone meble wnoszą do wnętrza specyficzny klimat i dają wrażenie czystości. Ostatnio stały się szczególnie modne za sprawą wpływów ze Skandynawii. Wygodnie będzie na nich postawić filiżankę i imbryczek z herbatą, a także talerzyk z ciastem. Poza tym łatwo do nich dobrać pozostałe meble. Ponieważ biel jest tak neutralna, można do niej dopasować ożywiające fotele w oryginalnych kolorach, takich jak bordowy, niebieski, zielony czy żółty. Doskonale sprawdzą się też miękkie kanapy, na których można się wygodnie rozsiąść.

Duże znaczenie w powodzeniu inwestycji, jaką jest otwarcie kawiarni ma aranżacja wnętrza. W menu także możemy dołożyć coś nowego, ale raczej nie wymyślimy nowego rodzaju kawy czy herbaty. Ciepły i przytulny wystrój da klientom wrażenie, że w lokalu panuje domowa atmosfera, a oni zostali zaproszeni, aby cieszyć się smakiem napojów i deserów przy eleganckim stoliku i odpocząć od codzienności.