Gdy byłam mała – a było to trochę czasu temu –  pamiętam, że uwielbiałam czuć nad sobą zadaszenie, wiedzieć, że jestem bezpieczna w swojej skrytce, w swoim dziecięcym mini M, że  mam tuż obok ukochanego pluszaka i generalnie razem jesteśmy bezpieczni w moim domowym zaciszu. Ów azylem był koc zawieszony miedzy oparciami krzeseł w formie namiotu, duży karton po meblach czy schronienie z kołdry skonstruowane.

Czy namiot to dla dziecka prawdziwy raj?

namiot typu tipi dla dzieciPotrzeba poczucia bezpieczeństwa to wrodzona cecha istot żywych. Już jako maluchy dążymy do tego, aby mieć własną przestrzeń, która wtedy, kiedy mamy na to ochotę, staje się jak twierdza naszej dziecięcej zabawy czy prywatności. Jest jak zaczarowane miejsce relaksu. Nie trzeba być znawcą, by zaobserwować wśród naszych małych pociech jak duże znaczenie – od lat – ma zabawa i wyciszenie się we wnętrzu czegokolwiek, co swą konstrukcją przypomina dom – ściany, podłoże i dach. Pozwólmy dzieciom rozwijać to instynktownie i zróbmy im super niespodziankę. Rozejrzyj się w ofercie i wybierz namiot typu tipi dla dzieci, który z pewnością wywoła furorę wśród maluchów. Tipi to namiot w stylu indiańskim, swą konstrukcją sprawia, iż relatywnie nie dużo miejsca wymaga, co ważne przy małych mieszkaniowych metrażach. Obecnie wybór wprawia w zachwyt: kolory, wzory, materiały – to współczesne namioty dla dzieci. Tipi nierzadko wyposażone jest w miękkie podłoże, miłe poduszki, ciekawe frędzle i inne ozdoby.

Wszystko po to, by było przyjemnie, wesoło, kolorowo i zachęcająco.  Nasze dzieci to nasz skarb. Sprawmy im sekretne miejsce. Rozmiary namiotów tipi też pozwolą nam dopasować je do reżimu wielkości mieszkania. Są duże – mieszczące nawet rodziców czy kolegów, ale też te mniejsze acz ładne namioty.