Wykorzystywanie profili aluminiowych w przemyśle, z biegiem lat znajduje coraz większe zastosowanie. Firmy, które mają zapotrzebowania na nie, produkują przede wszystkim okna, drzwi i fasady. Powstaje coraz więcej zakładów zarówno produkujących profile aluminiowe i akcesoria, jak również małych i większych producentów systemów drzwi i okien aluminiowych dla różnych zastosowań.

Jak powstaje system stolarki aluminiowej?

Podstawowym elemsolidna stolarka aluminiowaentem składowym okien i drzwi aluminiowych, jest profil aluminiowy. Powstaje w zakładzie produkującym profile i wyroby aluminiowe. Tłoczony jest w nim z walców aluminiowych, z których powstają różne rodzaje profili. Następnie jest on przewożony na magazyn a tam kompletowane są zamówienia dla producentów. Solidna stolarka aluminiowa produkowana przez nich, to oprócz okien PCV, na przykład drzwi trasowe, rolety okienne i zewnętrzne czy bramy garażowe lub przemysłowe. Produkowanie wyrobów, w systemie stolarki aluminiowej, daje możliwość posiadania szerokiego wachlarza produktów, tak względem technologicznym jak i architektonicznym. Profile aluminiowe, pozwalają na powstawanie bardzo zaawansowanych architektonicznie produktów, które mogą być montowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie w postaci na przykład nowoczesnych fasad budynków i biurowców. Wykonywanie produktów z zastosowaniem systemów aluminiowych zapewnia doskonałą odporność na warunki zewnętrzne.

Konstrukcje takie, doskonale znoszą też wilgoć i bardzo duże wahania temperatury otoczenia. Nie zmieniają tez z czasem swoich docelowych parametrów technicznych i nie ulegają odkształceniom. Z powodu tych zalet, są bardzo szeroko stosowane a branża stolarki aluminiowej, bardzo prężnie i silnie rozwija się w kraju oraz poza jego granicami.

Kategorie: Dom i ogród