Problemem większości gleb w naszym kraju, jest zakwaszenie gleby, która często przybiera zielonkawy odcień. Mało który rolnik ma żyzne czarnoziemy, które nie potrzebują częstego nawożenia. Większość pól uprawnych wymaga sypania nawozów wapniowych do neutralizacji pH gleby i dostarczenia roślinom substancji odżywczych. 

Wapno granulowane stopniowo rozkłada się w glebie

nawóz wapniowy granulowanyProducenci nawozów co sezon wypuszczają coraz lepsze i bogate w substancje odżywcze nawozy. Największą popularnością cieszy się taki produkt, jak nawóz wapniowy granulowany, który oparty jest tylko i wyłącznie na bazie naturalnych składników. Dzięki temu mieszanka ta jest bezpieczna zarówno dla naszych upraw, jak i dla środowiska, o które zaczynamy coraz częściej dbać. Postać granulowana nawozu sprawia, że rozpuszcza się on stosunkowo wolno i można go używać raz na rok lun nawet na dwa lata. Jest też idealny do uprawy wieloletnich krzewów owocowych oraz winorośli. W skład nawozu wchodzi naturalna skała wapienna, do której dodawany jest zazwyczaj magnez, który przyspiesza wzrost roślin. Zanim będziemy stosować jakikolwiek nawóz, zawsze musimy pamiętać o dokładnym zapoznaniu z zawartą na opakowaniach ulotką dotyczącą stosowania i ilości nawozu, która powinna przypadać na przykład na jeden hektar gospodarstwa. Neutralne pH gleby będzie już zauważalna po kilku tygodniach od zastosowania, gdy kolor ziemi będzie pozbawiony zielonkawego nalotu.

Rolnicy do upraw stosują różne mieszanki nawozów, a najbardziej popularną jest nawóz wapniowy. Ma on podwójne działanie, gdyż neutralizuje kwaśne pH gleby oraz dostarcza wszystkim roślinom naturalnych substancji odżywczych. Postać granulowana nadaje się do stosowania w sadownictwie oraz w uprawach winorośli. Nawozy nie mają w składzie pestycydów i są bezpieczne dla środowiska.