Jazda konna jest w modzie. Obecnie wiele kobiet, jak i mężczyzn uprawia ten sport. Jest to fajna alternatywa do spędzania wolnego czasu. Jednak jazda konną nie jest taka prosta jakby się wydawało. Należy poświęcić wiele czasu, aby się nauczyć. Przy jeździe konnej jest ważny również strój. 

Bryczesy jeździeckie dla kobiet

spodnie bryczesy damskieBryczesy są to spodnie do jazdy konnej. Na przestrzeni lat zmieniło się wiele jeśli chodzi o ubiór. Pojawiły się nowe technologię, jak również materiały. Jednak przy jeździe konnej nadal jest ważne posiadanie bryczesów. Jeśli chodzi o spodnie bryczesy damskie, jak i męskie należy się kierować przy wyborze pewnymi aspektami. Kluczowe jest to, aby posiadały tak zwany lej. Może być pełny, wówczas wzmacnia ufa, kolana i pośladki. Niekiedy jeźdźcy decydują są na wybór bryczesów z lejem kolanowym. Jak sama nazwa wskazuje ochrania on część kolanową. Jednak przy zakupie bryczesów należy kierować się bezpieczeństwem. Bryczesy z pełnym lejem gwarantują dobrą przyczepność do siodła. Zazwyczaj decydują się na takie spodnie jedynie zawodowi jeźdźcy, aby przy szybkiej jeździe dobrze trzymać siodła. Natomiast jeśli ktoś skacze przez przeszkody to kupuje bryczesy z lejem kolanowym. Lej przy spodniach typu bryczesy wykonany jest ze skóry, albo z silikonów. Leje ze skory są bardziej wytrzymałe, natomiast te z silikonów bardziej elastyczne. Dlatego jeśli chodzi o materiał to każdy wybiera według swojego uznania.

Bryczesy można kupić w sklepie z odzieżą sportową, czy typo do jazdy konnej. Spodnie obecnie są wykonywane w różnych wzorach i kolorach. Niektóre posiadają kieszenie, dlatego każdy może wybrać takie spodnie jakie mu się podobają i w jakich będzie mu najwygodniej. Ważne aby takie spodnie pozwalały na swobodę ruchów.