Soczewki kontaktowe bardzo często nazywane też szkłami kontaktowymi ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Możemy dzięki nim uprawiać różne sporty, nie zaparowują ani nie spadają z nosa. Występują także w różnych rodzajach: jednodniowe, miesięczne, progresywne a także kolorowe.

Co warto wiedzieć i jak pielęgnować soczewki kontaktowe?

Większość osób soczewki bydgoszczmająca wadę wzroku wybiera właśnie soczewki bydgoszcz zamiast okularów, ponieważ są one wygodniejsze. Dzięki nim możemy uprawiać każdy rodzaj sportu i nie musimy się martwić o spadające z nosa okulary. Zaletą soczewek jest nieograniczone pole widzenia i to bez zniekształceń. Poza tym ludzie w soczewkach o wiele lepiej wyglądają niż w okularach. Na rynku dostępne są również kolorowe soczewki, dzięki którym możemy zmienić kolor swojej tęczówki. Poza tym latem razem z soczewkami możemy nosić okulary przeciwsłoneczne chroniąc w ten sposób nasz wzrok, co w przypadku noszenia okularów jest niemożliwe. Należy również pamiętać o tym, aby pielęgnować swoje soczewki, szczególnie te systematycznej wymiany. To wcale nie jest trudne, wystarczy wieczorem je wyczyścić oraz zdezynfekować specjalnym płynem, który zaleci nam okulista. Czyszczenie jest bardzo proste, wystarczy umieścić szkło kontaktowe w zagłębieniu dłoni wlać kilka kropli płynu i delikatnie pocierać ją palcem. To samo powtarzamy z drugą soczewką. Następnie należy włożyć je do pojemnika, który jest wypełniony świeżym płynem. Można również nosić przy sobie specjalne krople nawilżające, które nie tylko nawilżą oko, ale również zmniejszą podrażnienia.

Należy pamiętać, aby pierwsze szkła kontaktowe dobrać tylko i wyłącznie u specjalisty. Każda zmiana typu soczewek powinna również być z nim konsultowana. Już w trakcie pierwszej wizyty okulista przeprowadza specjalistyczne badania, dzięki którym dobiera idealnie dopasowane soczewki kontaktowe.