Kryzys dotyka większość par. Prędzej czy później dochodzimy do punktu, w którym nie możemy znaleźć płaszczyzny porozumienia. Część osób z takimi problemami radzi sobie sama, wiele związków się rozpada, istnieje też pewien odsetek par (obecnie coraz większy), które decydują się na pomoc specjalisty. Wsparcie profesjonalnego psychoterapeuty stanowi niekiedy jedyną możliwość na przetrwanie małżeństwa.

Terapia dla małżeństw i par

terapia dla par poznańW momencie, kiedy nie znajdujemy w naszym związku oparcia, tracimy poczucie bezpieczeństwa, zaczynamy żyć obok siebie, a nie ze sobą jest to znak, że najwyższa pora coś zmienić. Skuteczna terapia dla par poznań pozwoli na odbudowanie zdrowych relacji między małżonkami. Dzięki odpowiednim narzędziom psychoterapeuta wskaże sposoby, które pomogą w odnalezieniu porozumienia, przywrócą ciepło oraz bliskość z początków znajomości. Osoby będące w związku na nowo zaczną spędzać ze sobą czas, co pozwoli na odbudowanie więzi, poznanie dręczących drugą stronę problemów oraz naukę udzielania sobie wzajemnego wsparcia. Żadna osoba, będąca w parze nie może czuć się poniżana, ani pomijana w codziennym życiu. W czasie terapii kobieta i mężczyzna nauczą się dostrzegać potrzeby drugiej osoby. Bardzo często zdarza się, że małżeństwo przechodzi kryzys z powodu zbyt dużej ingerencji innych osób, najczęściej rodziców i teściów, w życie pary. Terapeuta wskaże możliwości uwolnienia się od ich wpływu.

Terapia dla par ma na celu pracę nad odbudowaniem zdrowej relacji między kobietą a mężczyzną. Profesjonalny psychoterapeuta na początku zdiagnozuje źródło problemu, a następnie pomoże w zażegnaniu bieżących oraz zadawnionych trudności. Związek powinien opierać się na pełnym zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa oraz wzajemnej satysfakcji – terapia pozwoli je zbudować lub odbudować.