Stare budynki przemysłowe idealnie nadawały się do wykorzystania jako areny do airsoftu. Były bowiem bardzo rozległe, i miały układ pomieszczeń który umożliwiał organizację niezwykle emocjonujących meczy. Same działki były również śmiesznie tanie, dlatego też budowa poligonu miała rozpocząć się bardzo szybko, bez żadnych problemów po drodze.

Sprawna dezynsekcja w starych budynkach

dezynsekcja warszawaJak to zwykle bywa z pośpiesznie poskładanymi planami, coś musiało pójść źle. W naszym przypadku był to wysyp karaluchów na terenie zabudowań, które skutecznie utrudniły kontynuację prac. Zarobaczone budynki nie były bowiem najlepszą wizytówką poligonu, i musieliśmy jak najszybciej usunąć ten problem, jeśli prace miałyby być kontynuowane w obecnym tempie. Samemu jednak nie dalibyśmy rady rozwiązać problemu robactwa na tyle szybko by zakończyć budowę w wyznaczonym terminie, dlatego woleliśmy zaangażować firmę zewnętrzną, której główną usługą była dezynsekcja Warszawa. Mimo iż otwarta przestrzeń i brak możliwości izolowania wnętrz budynków była pewnym problemem, pracownicy zabrali się fachowo za wyznaczone zadania, używając niekonwencjonalnych środków w celu całkowitego oczyszczenia terenu z plagi karaluchów. Te pomieszczenia które mogły być doszczelnione w taki sposób, by nie przepuszczać stosowanych chemikaliów były czyszczone w pierwszej kolejności.

Pozostałe, których nie dało się w ten sposób zabezpieczyć, były kilkakrotnie spryskiwane silnymi środkami owadobójczymi tak, by wykluczyć możliwość ponownego zalęgnięcia się insektów. Mimo wcześniejszych obaw, całość prac została przeprowadzona błyskawicznie, a pomieszczenia były gotowe do odnawiania, nawet mimo wcześniejszego zastosowania silnych środków chemicznych, które po zakończeniu oczyszczania zostały zneutralizowane.

Kategorie: Usługi