Każda kobieta chce mieć gładką skórę na nogach, dlatego większość z nich regularnie goli je jednorazową maszynką. Jest to najtańsza metoda, która gwarantuje zadowalające efekty, ale na krótko, dlatego warto poszukać lepszego rozwiązania.

Ile trwa depilacja laserem?

bezbolesna depilacja laserowaPoza jednorazowymi maszynkami do golenia, w sprzedaży znajdziemy specjalne woski do depilacji na zimno i gorącą czy kremy i elektryczne depilatory. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, dlatego warto wypróbować każdą z nich i znaleźć swój idealny sposób. Za najskuteczniejszą metodę uważana jest bezbolesna depilacja laserowa, którą przeprowadza się w wielu salonach kosmetycznych. Działanie lasera jest silnie skoncentrowane na konkretnym punkcie, a jego moc jest dostosowana do pożądanego efektu, więc jest całkowicie bezpieczne. Kobiety najczęściej depilują przy użyciu lasera nogi, pachy i okolice bikini, ponieważ już od wielu lat panuje moda na gładką skórę w tych miejscach. Przeprowadzenie tejże metody może trwać od piętnastu do nawet czterdziestu minut, gdyż zależy to od wielkości obszaru skóry, który będzie naświetlany laserem. Depilacja jest skuteczna, ponieważ powoduje całkowite wypalanie włosa razem z cebulka, dzięki czemu włosy nie odrastają. Jednak w celu uzyskania całkowicie gładkiej skóry, trzeba wykonać przynajmniej dziesięć lub czternaście zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Na depilację laserową klientki muszą być z ogoloną skórą, gdyż wypalania wyrośniętego włosa powoduje nieprzyjemny zapach.

Jeżeli mówimy o minusach każdej metody na pozbywanie się niechcianego owłosienia, to także depilacja laserowa je ma. Jest to przede wszystkim cena i czas jaki musi upłynąć od momentu rozpoczęcia depilacji, co końca serii, gdyż może to zająć nawet rok.