Brama wjazdowa na jest „wizytówka”posesji. Ważne, aby brama pasowała do stylistyki i elewacji domu. Na rynku możemy znaleźć bramy wjazdowe skrzydłowe lub przesuwne. Przy zakupie bramy trzeba zwrócić uwagę na szerokość wjazdu i całkowitą szerokość potrzebną do montażu.

Zastosowanie siłownika do bramy 

siłowniki do bramBrama może być wyposażona w automat, który zapewnia otwieranie i zamykanie jej. Dodatkowo osoby, które cenią sobie innowacyjne rozwiązania technologiczne, mogą wybrać inteligentną bramę sterowaną za pomocą smartfona. Brama musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, zabezpieczonych przed korozją. Przesuwne bramy wjazdowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Coraz więcej właścicieli nowych domów decyduje się na zakup bram, które posiadają silnik do bramy przesuwnej, jest to komfortowe rozwiązanie. Siłownik jest przeznaczony do 50 cykli pracy na dobę lub więcej. Jednak do przydomowej bramy wjazdowej wystarczy siłownik do 50 cykli.Wykorzystane siłowniki do bram wpływają na większy komfort użytkowania. Producenci bram dbają o komfort i bezpieczeństwo użytkowników korzystających z bram przesuwnych. Bramy przesuwne nie wymagają stosunkowo dużo miejsca, aby brama mogła otwierać się bez przeszkód. Szerokość skrzydeł bramy dopasowana jest do potrzeb użytkownika. Należy sprawdzić, czy brama działa płynnie, bez przeszkód podczas manualnego otwierania. Przed montażem napędu można usunąć ewentualne usterki. Bramy przesuwne powinny być zakładane na równej powierzchni, co wpływa na właściwą pracę siłownika.

Bramy przesuwne wyposażone w prowadnice, po których przemieszczają się skrzydła bram. Należy zadbać o regularne czyszczenie i odśnieżanie ich w czasie zimy.Decydują się na montaż bramy rozsuwanej z siłownikiem, trzeba się z liczyć z kosztem minimum 1000 złotych wszystko zależy, z jakiego materiału jest wykonana, jaki posiada system.