Wiele przeszłych mam decyduję się na to, aby wykonać sobie sesja fotograficzną podczas trwania ciąży. Kobiety bardzo często chcą uchwycić na fotografiach swój odmienny stan oraz wygląd zmieniającego się ciała. Zdjęcia wykonane podczas ciąży są niesamowitą pamiątką i dlatego warto wybrać profesjonalnego fotografa, aby zdjęcia wyszły wyjątkowe.

Jak wykonuje się sesje ciążowe?

sesje ciążowe na ŚląskuPrzede wszystkim w okresie ciąży kobieta może wykonywać sobie zdjęcia sama albo też zaprosić do fotografii swojego partnera. Bardzo popularnym zdjęciem podczas sesji ciążowej jest to, na którym ojciec dziecka stoi za partnerką i trzyma dłonie złączone na brzuchu. Najlepszym rozwiązaniem są sesje ciążowe na Śląsku, które są wykonywane w profesjonalnym studiu fotograficznym. Jest to najlepsze rozwiązanie zawsze, wtedy kiedy chcemy wykonać sesję ciążową w bieliźnie, a nawet pozować nago. Możemy jednak również wynająć fotografa, który będzie w stanie wykonać na sesję ciążową w plenerze. Kobieta ciężarna może być świetnie sfotografowana na tle łąki albo nad jeziorem lub nad brzegiem lasu. Takiego magicznego zdjęcia nie uzyskamy w żadnym studiu fotograficznym. Również doskonałym miejscem na sesję ciążową jest dom. Kobieta we własnym domu czuję się najbardziej pewnie i odnośnie odważniej pozuję do zdjęć. Sesja wykonana w domu rodzinnym pozwala również na to, aby uwiecznić życie całej rodziny, która dopiero oczekuje na dziecko.

Kiedy najlepiej wykonuje się sesję ciążową? Profesjonalny fotograf zawsze doradzi kobiecie w ciąży, aby sesję wykonać podczas trzeciego trymestru ciąży, ponieważ wtedy organizm jeszcze nie zatrzymuje wody. Nie powinniśmy również decydować się na sesję ciążową zbyt wcześnie, ponieważ w początkowym okresie ciąży brzuch praktycznie w ogóle nie jest widoczny.