Robótki ręczne zawsze były moją pasją. Potrafiłem w gruncie rzeczy zrobić prawie wszystko a im dłużej się tym zajmowałem tym więcej potrafiłem zrobić. Pod koniec lata postanowiłem zabrać się za poważny projekt, który udało mi się wykonać z powodzeniem.

Własnoręcznie wykonana lampa stołowa

lampy stołoweWpadłem na pomysł, że samodzielnie wykonam lampę stołową, która będzie wyglądała dokładnie tak jak zawsze sobie wyobrażałem. W sklepach dostępne są różne lampy stołowe, ale takiej, o której marzyłem nie było nigdzie. Plan wprowadziłem w życie z końcem lipca. Wakacje były chłodne i często padało. Tym bardziej przesiadywanie nad projektem nie stanowiło problemu. Nie miałem poczucia straty, że nie spędzam czasu ze znajomymi. Uważnie zapoznałem się z tym w jaki sposób wykonywane są lampy stołowe i zakupiłem wszystkie niezbędne materiały do pracy. Jeżeli chodzi o klosz, to wykonałem go samodzielnie z dostępnych materiałów, które znalazłem w piwnicy. Moja mama dziwiła mi się, że zabrałem się za tak poważne przedsięwzięcie, ale wspierała mnie przez cały czas i nawet dawała pieniądze na potrzebne materiały do pracy. Wiedziałem, że uda uda mi się wykonać samodzielnie lampę stołową to już z niczym nie będę miał żadnych problemów. Nie spieszyłem się i robiłem wszystko powoli i dokładnie. Nie mogłem przecież pozwolić sobie na żaden błąd. Lampa stołowa, którą wykonywałem musiała być sprawna i to było najważniejsze. Pracowałem ciężko i się to opłaciło. Udało mi się osiągnąć założony cel.

W rodzinie wszyscy mogli obejrzeć moją lampę i niektórzy to nawet nie mogli uwierzyć, że w całości wykonałem ją samodzielnie. Mama potwierdzała każdemu, że to prawda a ja miałem udokumentowany każdy dzień pracy nad tym projektem. Uznany zostałem za zdolnego człowieka.

Kategorie: Dom i ogród