Decyzja o rozwodzie zazwyczaj nie przychodzi łatwo. Przeważnie zanim ją podejmiemy, dajemy sobie wiele szans i próbujemy naprawić związek. I bardzo dobrze – jeśli istnieje cień szansy na uratowanie małżeństwa, należy to wykorzystać. Jeśli jednak zdarzyło się coś, co na zawsze przekreśliło związek,  wówczas podejmuje się decyzję o rozwodzie. Jeśli strony są zgodne, rozwód może być orzeczony nawet na pierwszej rozprawie sądowej.

Warto korzystać z pomocy prawnej przy rozwodzie

sprawy rozwodowe - KrakówRozwód to emocje, a także wiele formalności do załatwienia. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii w tym zakresie. Najlepiej byłoby, aby konkretny adwokat specjalizował się właśnie w sprawach rozwodowych. Sprawy rozwodowe – Kraków nie należą do rzadkości. Wiele kancelarii zajmuje się właśnie zagadnieniami z zakresu prawa rodzinnego. Nie ma problemu z odszukaniem prawnika, który zajmie się sprawą. Oczywiście nie oznacza to, że należy skorzystać z usług pierwszej lepszej kancelarii. Należy przeanalizować różne opcje, zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych kancelarii i na tej podstawie podjąć decyzję. Jeśli małżeństwo ma dzieci, należy uzgodnić sprawy związane z małoletnimi. Zazwyczaj jest tak, że jeden rodzic z dzieckiem mieszka, a drugi się z nim widuje w określonych terminach. Sąd może nie orzekać konkretnych terminów tych spotkań, jeśli rodzice zgodnie zadeklarują, że będą samodzielnie ustalać terminy spotkać i nie będzie dochodziło w tym temacie do nieporozumień.

Sąd zweryfikuje czy przez rozwód nie ucierpi dobro małoletnich dzieci małżonków. Najważniejsze jest dobro dziecka. Tym też powinni kierować się rozwodzący się rodzice. Dziecko powinno mieć poczucie, że nadal jest kochane zarówno przez mamę, jak i przez tatę. Niektóre dzieci bardzo przeżywają rozwód rodziców. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologicznej. 

Kategorie: Prawo