Moja córka przysparza mi ostatnio nieco problemów. Pani w przedszkolu zwróciła moją uwagę na zachowanie córki, która nie potrafi odnaleźć się w grupie. Bywa nadpobudliwa, ale także wycofana. Taka huśtawka nastrojów spowodowała, że postanowiłam, za namową nauczycielki poszukać pomocy specjalisty. Z pewnością ma to swoją przyczynę i zamierzam zrobić wszystko, by dotrzeć do sedna problemu.

U psychologa dziecięcego w Łodzi

psycholog dziecięcy ŁódźOd dyrekcji przedszkola, do którego uczęszcza córka otrzymałam wizytówkę z podpisem: Anna Nowak psycholog dziecięcy Łódź, do której zamierzam się udać. Nie jestem matką, która sieje panikę, jednak uważam, że obawy o własne dziecko są w tym wypadku uzasadnione. Słyszałam od koleżanki, że wizyta u psychologa dziecięcego już wielu rodzicom pozwoliła uporać się z wychowawczymi problemami. Dowiedziałam się także, że dziecko jest obserwowane podczas zabawy. Już wtedy psycholog jest w stanie stwierdzić, w czym tkwi problem. Całościowy obraz dopełnia też rozmowa z dzieckiem – jeśli ono samo wyrazi ku niej chęć. Nic na siłę – bardzo podoba mi się takie podejście. Obecnie wiele osób korzysta z takiej formy pomocy. Wizyty u psychologów dziecięcych są dość powszechne. Rodzice pojawiają się z dziećmi, kiedy zauważą nagłą zmianę zachowania czy problemy wychowawcze. Wizyta może być też wynikiem sugestii pracowników placówki przedszkolnej, do której uczęszcza dziecko. Jedno jest pewne – warto udać się dziecięcego psychologa, ponieważ wizyta może uświadomić nam ewentualne błędy wychowawcze i nadać właściwy kierunek pracy z dzieckiem.

Czasem warto poszukać pomocy z zewnątrz. Osoba, która nas nie zna, mająca doświadczenie w zawodzie, chętnie pomoże i doradzi, jak postępować z małym urwisem lub przeciwnie: z nieśmiałym maluchem. Dzięki odpowiednim wskazówkom, można osiągnąć dobre rezultaty, które zadziwią niejednego rodzica.

Sprawdź także https://adrianacylwik.pl