Jazda na rowerze jest jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Ludzie używają rowerów rekreacyjnie, jako środek transportu lub zawodowo, a do wyboru mają dziesiątki modeli dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Wyposażenie roweru turystycznego

rowery turystyczne krossRowery dostępne na rynku, dzielą się na trzy podstawowe grupy. A mianowicie na modele dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Dwa pierwsze rodzaje mogą być w różnych formach, ze względu na ich przeznaczenie. Najpopularniejsze, zaraz za górskimi, są rowery turystyczne Kross. Jest to rower dla kobiet, który sprawdzi się w terenie miejskim, ale nie tylko. Posiada bogate wyposażenie, przez co można go użytkować o każdej porze dnia i nocy, i w różnych warunkach. Dzięki odpowiednio wyprofilowanej kierownicy, ręce, ani kark nie będą nas bolały nawet po wielogodzinnej jeździe. Dzięki zastosowaniu aluminiowej ramy, rower jest bardzo lekki jak na swoją klasę, bo waży zaledwie jedenaście kilogramów. Dla bezpieczeństwa jazdy po zmroku, rower trekingowy został wzbogacony o przednią i tylną lampkę ledową. Wygodne siodełko, dopasowuje się do kształtu ciała, przez co zapewnia komfortową jazdę. Oczywiście w celu dostosowania roweru do wysokości użytkownika, kierownica i siodełko mają możliwość regulacji. Nad tylnym kołem znajduje się praktyczny bagażnik, na którym można zawiesić dwie sakwy podróżne i jechać w daleką podróż. Ponieważ pogoda bywa nieprzewidywalna i w trakcie wycieczki może nas złapać deszcz, to turystyczne rowery Kross, mają plastikowe błotniki.

Rowery marki Kross od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, ponieważ są dobrej jakości i mają konkurencyjną cenę. Turystyczne modele kupimy już za około tysiąc złotych w sklepach internetowych, więc nie jest to wygórowana cena.