W życiu każdego kierowcy przychodzi taki czas, kiedy należy wymienić opony w swoim pojeździe. Warto robić to regularnie, by zachować maksimum bezpieczeństwa na drodze. Nie należy zakładać opon zużytych, bądź takich których stan budzi nasze wątpliwości. Bowiem oszczędność na takich czynnościach może nie wyjść nam na dobre.

Jak często wymieniać opony?

zmiana opon krakówOpony w swoich pojazdach wymieniamy zazwyczaj w okresie wiosennym i jesiennym. W tym samym czasie robi to wielu innych kierowców, dlatego do wulkanizatorów ustawiają się długie kolejki. By oszczędzić sobie nerwów, warto na wymianę opon umówić się telefonicznie. Oczywiście jeśli posiadamy drugi komplet kół do swojego pojazdu, koniecznie musimy zabrać go ze sobą na wymianę ogumienia. Natomiast jeśli owego kompletu nie posiadamy, warto wcześniej dokonać zakupu nowych opon, a ich dostawę zlecić do miejsca ich wymiany. Bardzo dużo warsztatów oferuje tego typu usługi. Warto wspomnieć jak długo trwa zmiana opon kraków, bowiem okazuje się, że w czasie wykonywania tej usługi zdążymy tylko wypić kawę, a chwilę później nasz pojazd będzie czekał gotowy do dalszej drogi. Jedynym problemem dla wykonującego dla nas usługę wulkanizatora może okazać się śruba antykradzieżowa. Do takiej śruby musimy posiadać specjalną nasadkę, która umożliwia bezproblemowy demontaż wspomnianej wyżej śruby. Jeśli takiej nasadki nie posiadamy konieczne może okazać się usunięcie śruby mechanicznie, co wiąże się z tym, że nie będzie ona nadawała się do dalszego użytku.

Jeśli w naszym pojeździe posiadamy alufelgi, warto sprawdzić ich stan po zakończeniu usługi i zgłosić ewentualne reklamacje, jeśli zauważymy jakiekolwiek uszkodzenia w postaci rys. Niestety alufelgi są dość delikatne i do ich uszkodzenia nie potrzeba specjalnie dużej siły.