W magazynach, w których przechowuje się towary, znajdują się zazwyczaj ogromne ilości regałów. Są to specjalne meble o prostej konstrukcji, które służą do składowania na nich rzeczy. Powinny być solidne i wytrzymałe, a także mieć określony udźwig. Meble magazynowe mają określone przez producenta parametry użytkowania. Regały na pewno wytrzymają obciążenie określone przez producenta.

Regularnie serwisowany regał wytrzyma dłużej

profesjonalny serwis regałów magazynowychUrządzając pomieszczenia magazynowe robi się to zazwyczaj tylko raz. Meble magazynowe takie jak regały są niezwykłe wytrzymałe. Można z nich korzystać nawet kilkadziesiąt lat. Wymagają one regularnego serwisowania. Regały magazynowe trzeba sprawdzać i na bieżąco naprawiać. Regały mogą być całkowicie stalowe albo stalowo-drewniane. Wszystko zależy od tego, jakiej oczekujemy od nich ładowności. Na jednej półce można postawić obciążenie nawet do kilkuset kilogramów. Jeśli sami nie chcemy serwisować regałów to lepiej zamówić profesjonalny serwis regałów magazynowych. Taki serwis wystarczy zamówić raz na dwa lata. Prace serwisowe polegają głównie na dokręcenie wszystkich śrub mocujących. Jeśli półka regału ulegnie zniszczeniu to wystarczy wymienić ją na nowo. Tym też zajmuje się serwis. Nie trzeba wymieniać całego regału, bo każdą półkę można wyjąć i zamienić na nową i całkowicie sprawną. W dużych magazynach na regałach przechowuje się ogromne ilości towarów. Ważne, żeby wszystkie regały były zawsze w pełni sprawne.

Regały magazynowe mają swoje maksymalne obciążenie, którego nie powinno się przekraczać. Przekroczenie ładowności może powodować szybsze eksploatowanie się regałów. Dla bezpieczeństwa osób pracujących na magazynie regały należy regularnie serwisować. Zajmują się tym profesjonalne serwisy, które zadbają o prawidłowe funkcjonowanie magazynu.

Kategorie: Usługi