Nieodzownym elementem wyposażenia każdego mieszkania są lustra. Ich wartość użytkowa jest oczywista, natomiast wartości dekoracyjne zależą w dużym stopniu od oryginalności projektu danego pomieszczenia. Mnogość kształtów, kolorów, rozmiarów  i form daje praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystywania luster we wnętrzach jako elementów wystroju.

Pasek zamiast ramy do lustra

lustro na paskuBezdyskusyjną zaletą użycia luster we wnętrzach jest efekt powiększenia pomieszczenia. Ma to szczególne znaczenia w małych mieszkaniach lub wyjątkowo niefortunnie rozplanowanych pomieszczeniach. Lustrzane płyty ułożone na całej ścianie wąskiego korytarza dadzą niesamowity efekt większej niż w rzeczywistości przestrzeni. Wstawione w ozdobne ramy będą fantastycznym elementem dekoracyjnym a dobór ramy pasującej do stylistyki wnętrza podkreśli jego charakter. Niezwykle oryginalną i modną ostatnio wersją lustra wiszącego na ścianie jest okrągłe lustro na pasku, przeważnie skórzanym ale w praktyce może być to każdy inny materiał jak na przykład eko skóra czy grubo pleciony sznurek. Tego typu lustra najczęściej wykończone są ciekną, dyskretną metalową ramą, choć można również spotkać nieco szersze drewniane obramowania w zróżnicowanej kolorystyce. Takie rozwiązanie daje ciekawy efekt doskonale sprawdzający się zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i w stylistyce retro. Będzie świetnie pasował do sypialni, łazienki czy przedpokoju, stanowiąc niebanalny element dekoracyjny.

Dużą zaletą takiego rodzaju lustra jest łatwy sposób jego zawieszenia. Wystarczy dowolny wieszak montowany do ściany, żeby z przedmiotu codziennego użytku jakim jest lustro powstała bardzo ciekawa dekoracja. Na rynku dostępne są lustra z szeroką ramą i zamontowanymi w niej kilkoma praktycznymi półkami.