Ptaki to piękne zwierzęta, a dodatkowo naprawdę niezbędne do utrzymania równowagi w naszym ekosystemie. Bogato wyposażone przez naturę w wielobarwne upierzenie stanowią ozdobę każdego miasta. Chociaż bardzo je lubimy to w aglomeracjach ich obecność stanowi pewien problem.

Zabezpiecz swój dom przed ptakami

zabezpieczenia przeciw ptakomPtaki zamieszkują miasta z kilku powodów. Jednym z nich jest stały dostęp do wody i pożywienia. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy przyroda dosłownie przestaje wytwarzać dla nich pokarm. Przyzwyczajone do pomocy płynącej ze strony ludzi, w pewnym sensie są skazane na łaskę człowieka. Sytuacja jest bardziej skomplikowana. Nauczone dokarmiania zbierają się w okolicach obiektów, gdzie najczęściej pozostawione są dla nich okruszki chleba i życiodajne ziarna zbóż. Mimo niezwykłej urody pozostawiają po sobie uciążliwe do sprzątania zanieczyszczenia. Mieszkańcy bloków, a także domków jednorodzinnych, którzy nie chcą aby nieproszeni goście siadywali na ich parapetach i balkonach mogą stosować zabezpieczenia przeciw ptakom. Nie stanowią dla fruwających stworzeń najmniejszego zagrożenia, a są idealnym rozwiązaniem dla osób zmęczonych odganianiem i walką z ptakami. Aby zabezpieczyć swój parapet przed niechcianym gościem, wystarczy, że zaopatrzysz się w kolce przeciw ptakom. Jeśli nie masz czasu na montaż lub Twoje okno znajduje się na znacznej wysokości i nie chcesz niepotrzebnie ryzykować upadkiem, z pomocą przyjdzie Ci większość firm, których usługi dostępne są w sieci. Dla osób chcących uniknąć odwiedzin nieproszonych gości na balkonie także znajdzie się rozwiązanie.

Najrozsądniej zapytać o radę specjalistę, zawodowiec dobierze dla nas odpowiedni model kolców lub innych zabezpieczeń. Dzięki temu możemy cieszyć się błogim spokojem, a ptaki dokarmiać w innych, lepszych do tego miejscach. 

 

Kategorie: Usługi