Wiele osób zmaga się z faktem nadmiernej ekspozycji swoich pomieszczeń na promienie słońca. Zdarza się to często w pomieszczeniach umieszczonych na poddaszu, a także w pokojach, które znajdują się na parterze lub piętrze. Aby zaradzić nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, sklepy oferują oprócz rolet specjalne refleksole, które są zaprojektowane po to, aby ograniczyć nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne poprzez okna.

Montowanie refleksoli zatrzymujących promienie słoneczne

refleksoleDzięki tego typu osłonom mamy okazję zablokować męczące nas promienie słoneczne w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu mamy pewność, że nie będą one nam przeszkadzać zarówno w pracy, jak i odpoczynku w danym pomieszczeniu. Duża część tego typu zasłon może być dobierana pod względem rozmiarów do konkretnego okna. Refleksole to zasłony montowane w dużej mierze w systemach podtynkowych. Duża ich część jest wykonana w systemie aluminiowym, który ułatwia montaż w każdym oknie. Refleksole stanowią samodzielną część zasłony okiennej lub mogą być montowane razem z roletami. Do rodzajów tego typu refleksoli należą markizorolety, które łączą w sobie te dwa rozwiązania. Dzięki temu, że włókna poliestrowe stosowane w refleksolach są niezwykle trwałe i sktuecznie hamują promienie słoneczne, refleksole mogą służyć bezawaryjnie przez wiele lat zarówno w domach, jak i mieszkaniach.

Dzięki zakupowi wysokiej klasy zasłon przeciwsłonecznych możliwe jest zwiększenie komfortu przebywania w pomieszczeniu o każdej porze roku. Duża część tego typu refleksoli może stanowić nieodzowny element komfortu, podczas snu czy popołudniowych drzemek, które są ucinane przez lokatorów oraz właścicieli pomieszczeń i pokoi wystawionych na intensywne działanie promieni słonecznych.