Nasza firma zajmująca się programowaniem miała ciekawe pomysły, które z czasem realizowaliśmy. Podczas wdrażania naszych innowacji okazało się, że część odbiorców je pomija. Podczas badań analitycznych dowiedzieliśmy się, że użytkownicy po prostu nie wiedzą jak funkcjonują i nawet najbardziej intuicyjne menu nie pomaga.

Łatwa instrukcja dla użytkowników

explainer videoPodczas narad uznaliśmy, że w takiej sytuacji przydałby się instruktaż. Każdy powinien wiedzieć jak wszystko działa. Niestety kompletnie nie mieliśmy na niego pomysłu. Zajmowaliśmy się programowaniem, a zabawa z grafiką nie była naszą mocną stroną. Na szczęście kiedy nie można mieć czegoś z wewnątrz można to mieć z zewnątrz. Okazało się, że w naszym mieście są osoby, które wykonują dobrej jakości explainer video. Na dodatek przygotowują je w taki sposób aby było zgodne z daną organizacją i wszystko objaśniało użytkownikom. Ci ludzie mieli na prawdę ciekawe pomysły i chętnie wdrażali je w życie. Taki explainer video podczas montowania i projektowania zabierał na prawdę sporo czasu. Właśnie dlatego nikt z nas nie chciał się tym zajmować. Na dodatek brak doświadczenia w tej kwestii mógł być nie zwykle widoczny i każdy błąd źle odebrany. Taki film musiał mieć sens, przyciągać uwagę i w prosty sposób pokazywać jak obsługiwać dany system. Doskonale wiedzieliśmy, że coś takiego poprawi działanie naszej firmy, a użytkownicy dzięki instrukcji będą korzystać z naszych prostych rozwiązań.

Czasami trzeba było zainwestować w naukę dla naszych klientów, ponieważ bez tego ciężko byłoby im używać naszych programów. Na szczęście nasi projektanci video spisywali się na medal i mieli na prawdę spore doświadczenie w tym czym zajmowali się każdego dnia. Oczywiście efekt końcowy był dla nas zaskakujący.

O firmie i o tworzeniu video dowiedzieć się więcej można na: https://m8house.com/