W mojej szkole, uczy się nas innego poglądu na świat. Pomagają nam rozwijać kreatywność, co bardzo nas cieszy. Któregoś dnia, nasz wykładowca, kazał nam wyciągnąć ołówki i narysować ogród, o jakim zawsze marzyliśmy. Twierdził, że wielcy pedagodzy uważali, że najlepsze wyniki można osiągnąć u dziecka, gdy uczy się przez zabawę. Kiedyś uczono je właśnie w ogrodach.

Projektuję ogród na zajęciach

projektowanie ogrodówAby cofnąć się do tamtych czasów, pokazał nam kilka filmów i na ich podstawie czekało nas projektowanie ogrodów marzeń. Miało być to ucieleśnienie naszych dziecięcych ambicji. Ja zaczęłam moją pracę od rysowania elementów rekreacyjnych w postaci huśtawki i basenu. Zawsze jako dziecko marzył mi się dom z basen, do którego mogłabym wskakiwać, kiedy tylko bym chciała, nawet zimą, bo byłby ogrzewany. Super pomysłem jest też hamak, bo można leżeć sobie na świeżym powietrzu i drzemać, lub też czytać książkę. Jak tak sobie projektowałam ten ogród, to stwierdziłam, że muszę kiedyś urzeczywistnić te marzenia i poznać jakiegoś projektanta i pracownika, który mógłby coś takiego u nas wykonać. Ważne jest, aby we własnym ogrodzie czuć się jak w azylu, jak w naszym własnym raju. Gdybym miała projektować mój ogród, pierwszy byłby basen i pełno lampek ledowych wkoło niego, by oświetlał nam drogę. No i oczywiście głośniki zewnętrzne, by móc robić imprezy ogrodowe. Latem na pewno będzie mnie odwiedzało wiele gości, by pobawić się w wolnej przestrzeni. No i oczywiście wiele drzew, bo drzewa to nasza przyszłość.

Po zajęciach, pokazywaliśmy nasze projekty ogrodów wykładowcy. Był zachwycony naszą wyobraźnią, bo nie spodziewał się, że z zaskoczenia będziemy mogli wymyślić tak niecodzienne projekty. Powiedział, że jak będzie szukał projektanta ogrodu, to na pewno się z nami skontaktuje.

Kategorie: Dom i ogród