Większość Polaków zabierając się za remont łazienki, urządza ją samemu. Jednak często się zdarza w takich wypadkach, że coś idzie nie tak, i o ile pomysł wydawał się na początku sensowny, to po jego realizacji okazuje się niefunkcjonalny. Projektowanie łazienek wcale nie jest łatwe, dlatego by być zadowolonym z końcowego efektu – warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Więcej o projektowaniu łazienek

projektowanie łazienek PoznańZacznijmy od tego, że podczas projektowania łazienki należy wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich osób, które będą z niej korzystać, np. dzieci czy też osób starszych. Po drugie, w przypadku łazienek lepiej iść w funkcjonalność, niż w ładny wygląd. Zazwyczaj to pomieszczenie musi być utrzymane w czystości, zwróćmy więc uwagę czy dane powierzchnie łatwo będzie umyć, czy dostęp nie będzie utrudniony. Dobrze zaplanujmy oświetlenie, by jednocześnie łatwo było się przy nim golić czy malować, ale też by była wersja delikatniejsza – idealna na wieczorny relaks. Weźmy pod uwagę wzrost wszystkich domowników montując umywalkę i lustro – to często pojawiający się błąd. Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie – płytki nie mogą być zbyt śliskie, przez co wyjątkowo niebezpieczne. Weźmy pod uwagę dostateczne ogrzanie pomieszczenia, w łazience musi  być ciepło. Projekt tego pomieszczenia możemy również zlecić profesjonalistom. Jeśli chodzi o projektowanie łazienek Poznań to miasto, w którym znajdziemy mnogość architektów wnętrz.

Dla wielu z nas, łazienka to wyjątkowe miejsce w domu, zwłaszcza dla amatorów długich kąpieli przy świecach. To także miejsce zabawy dla dzieci, które uwielbiają zabawy w wannie. Projektowanie łazienek może nie wydawać się bardzo skomplikowane, jednak musi być dobrze przemyślane, by to pomieszczenie, było miejscem bezpiecznym.