Wspólnie z żoną po dłuższym namyśle stwierdziliśmy, że nasz salon w ogóle nie jest urządzony w nowoczesnym stylu, dlatego też zdecydowaliśmy, że podejmiemy weszlkie kroki, aby go dobrze zaprojektować. Na pierwszy rzut oka zadanie wydawało się proste, jednakże gdy dłużej się nad nim zastanowiliśmy napotykaliśmy na problemy związane głównie z brakiem wiedzy związanej z architekturą wnętrz.

Ile kosztuje zaprojektowanie wnętrza?

projektowanie wnętrz trójmiastoNigdy nie zlecałem takich prac profesjonaliście, dlatego w ogóle nie wiedziałem, jak się za to zabrać. Postanowiłem przejść się do najbliższego biura architektonicznego i zapytać o możliwości dla mnie, przedstawiając pokrótce swój pomysł na nowe mieszkanie. Jak się okazało pomysł nie był taki zły i projektant mógł na nim bazując zaproponować coś lepszego, co na pewno nam się spodoba, a jednocześnie będzie bardzo użyteczne. Okazało się, że wcale tak dużo nie zapłacimy. Musimy jednak jeszcze bardziej przemyśleć, co dokładnie chcielibyśmy mieć w mieszkaniu. Nie musimy się w ogóle ograniczać. Możemy spokojnie pomyśleć nad meblami, które zawsze chcieliśmy mieć, a projektant na pewno takie uwagi weźmie do siebie i się do nich zastosuje przy procesie, jakim jest projektowanie wnętrz trójmiasto. Aranżacja wnętrz to spojrzenie zarówno na całość, ale także na poszczególne pomieszczenie, dzięki czemu otrzymaliśmy jako gotowy produkt mieszkanie bardzo dobrze umeblowane. Jednakże za meble musieliśmy dodatkowo zapłacić.Aby móc zaprojektować ładne wnętrza projektant musi spędzić w naszym mieszkaniu kilka godzin i dokonać odpowiednich pomiarów, które będą niezbędne, aby później nanieść poprawki do projektu.

Po akceptacji przez nas projektu może on przystąpić do pracy, by za parę dni skończył i przekazał nam albo gotowy projekt, który moglibyśmy wykorzystać przy zlecaniu prac budowlanych, albo architekt sam zajmie się zleceniem odpowiednich prac.

Kategorie: Dom i ogród