Kobiety coraz chętniej odwiedzają kosmetyczki i zwracają uwagę na jakość świadczonych usług, wyposażenie salonu, ale także na wizualne aspekty. Dobre jakościowo kosmetyki, oraz poprawnie wykonany zabieg jest najlepszą wizytówką każdego gabinetu, który chce zdobyć zaufanie klientów. 

Co posiada dobry gabinet kosmetyczny? 

nowe wyposażenie gabinetu kosmetycznegoNa rynku usług pielęgnacyjnych panuje duża konkurencja, która mobilizuje właścicieli salonów do ciągłego podnoszenia poziomu świadczonych usług i dbaniu o wizerunek gabinetu. Klientki chętniej odwiedzają miejsca nowoczesne, w których pracują wykwalifikowani pracownicy na dobrym sprzęcie. Nowe wyposażenie gabinetu kosmetycznego zdecydowanie wpłynie na ocenę klientek i przyciągnie nowe. Wygodne fotele do manicure i pedicure muszą pasować do reszty wystroju gabinetu, oraz dobrze żeby były obrotowe. Miejsce na odpoczynek albo dla pań oczekujących na zabieg powinno być wyposażone w stolik oraz kanapę. Dobrze mieć w gabinecie dystrybutor wody i dobry ekspres do kawy serwowanej klientom. Wysokiej klasy lampy UV do manicure hybrydowego są już obowiązkowym sprzętem w ceniącym się salonie. W gabinecie nie może zabraknąć nożyczek, pikników szklanych, papierowych i metalowych, oraz stalowych pojemników na kąpiel w płatkach mydlanych i dezynfekcję przyborów kosmetycznych. Na wyposażenie gabinetu składają się także dobre jakościowo, markowe kosmetyki, które salony sprowadzają z hurtowni, albo bezpośrednio od producentów, którzy wysyłają swoich przedstawicieli do punktów kosmetycznych. 

Do salonu najlepiej kupować nowy sprzęt, ponieważ będziemy mieli na niego gwarancję i pewność, że w razie awarii zostanie szybko naprawiony. Niektórzy producenci mebli do gabinetów kosmetycznych dają możliwość wydzierżawienia ich na określony czas na dogodnych warunkach finansowych.