Każde dziecko w szkole ma lekcje matematyki, geografii, historii czy chemii. Nie zawsze podstawy edukacyjne są proste, a czasem czterdzieści pięć minut lekcji to za mało na przekazanie wiedzy w przystępny sposób. Dużym ułatwieniem są pomoce szkolne.

Z czego na lekcjach chemii korzystają nauczyciele?

Chemia pomoce dydaktyczneTo jak przebiegają zajęcia lekcyjne, w dużej mierze zależy od nauczyciela. Może on sprawić, że uczniowie będą ziewać z nudów lub z wypiekami na twarzy słuchać każdego jego słowa. Są przedmioty szkolne, które wymagają przeprowadzenia doświadczenia czy pokazania namacalnego dowodu, które ułatwią dzieciom zrozumienie tematu. W specjalnych sklepach z artykułami dla szkół, znajdziemy kategorię chemia niezbędne pomoce dydaktyczne, gdzie są dostępne wszystkie niezbędne produkty wykorzystywane przez nauczycieli na tych lekcjach w szkole podstawowej i średniej. Przede wszystkim zalicza się do nich tablica Mendelejewa i podstawowe pierwiastki w postaci minerałów, gazów czy płynów. Specjalne szkła laboratoryjne do których zalicza się: kroplomierze, kolby laboratoryjne, parownice szklane czy zlewki i naczynia wagowe. Na lekcjach chemii wykorzystywane są multimedialne materiały w postaci filmów, zdjęć czy projekcji. Plansze i foliogramy przydadzą się jeżeli szkoła posiada projektory lub rzutniki. Wiele szkół kupuje także odczyny chemiczne bez których nie wykona się prawie żadnego doświadczenia. Jeżeli warunki salowe na to pozwalają, to szkoła nabywa także w pełni wyposażone dygestorium umożliwiające przeprowadzanie doświadczeń.

Dla dzieci oczywiście najciekawsze są wszelkiego rodzaju doświadczenia, które prawie zawsze przeprowadzają nauczyciele ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli sala będzie dobrze wyposażona, to z pewnością takie doświadczenia będą często przeprowadzane.