Współczesne samochody mają coraz większe wymagania jeśli chodzi o pracę silnika. Zwiększenie mocy w dieslach wiąże się również z wytworzeniem większego ciśnienia we wtryskiwaczach. Odpowiednie paliwo i dbanie o samochód osobowy może nie wystarczyć do tego, by uniknąć skomplikowanych problemów z układem paliwowym. Co robić, gdy zepsuje nam się układ wtryskowy?

Przeprowadzenie naprawy wtrysków Bosch

naprawa wtryskiwaczy boschNaprawa układu wtryskowego to jedna z częstych przyczyn sprzedaży samochodu osobowego na szrot. Jest to spowodowane faktem, że w niektórych przypadkach tak kosztowna naprawa może być nieopłacalna. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy mamy już starszy samochód osobowy, którego cena rynkowa oscyluje na granicy kilku tysięcy złotych. Porównywalnie tyle samo zapłacimy za wymianę wszystkich wtryskiwaczy na nowe. Jednak jeśli chcemy by ominęła nas kosztowna naprawa wtryskiwaczy Bosch, możemy rozważyć ich regenerację. Stary, zepsuty wtryskiwacz nie musi zostać wyrzucony. Możemy go oddać do regeneracji, w zamian dostaniemy działający zregenerowany wtryskiwacz. Taki zabieg, pozwoli nam na zaoszczędzenie nawet w okolicy tysiąca złotych na jednym wtryskiwaczu. Oczywiście, dla pewności możemy wybrać się do autoryzowanego serwisu samochodowego, gdzie dowiemy się ile kosztuje wymiana na nowe wtryskiwacze. Firma Bosch produkuje jednak wtryskiwacze dobrej jakości, kupując je zyskujemy solidną jakość.

Przed dokonaniem zakupu, powinniśmy jeszcze dokładnie sprawdzić swój samochód osobowy podłączając go do specjalistycznego komputera z odpowiednim oprogramowaniem. Współczesne zakłady mechaniczne, które chcą naprawiać nowoczesne samochody, muszą mieć taki sprzęt. Pozwoli to nam dokładnie określić, który wtryskiwacz odmówił nam posłuszeństwa i wymaga wymiany.